Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Bašta: Z migrantů nebudou Němci, ale z Němců migranti!

Bašta: Z migrantů nebudou Němci, ale z Němců migranti!

Těsný výsledek rakouských prezidentských voleb je jen dalším krokem na cestě ke změně Evropské unie, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Jaroslav Bašta
30. května 2016 - 20:00

Anne Appelbaumová, známá svými ukvapenými soudy o schopnostech Evropanů podléhat ruské propagandě, dokonce vyhrabala zapomenutý termín „národní socialismus“ a píše o jeho renezanci. Definuje ho jako politický systém, který „nadřazuje jedno etnikum nad ostatní a v ekonomické oblasti obhajuje státní zásahy.“ Proto tvrdí, že mnohé evropské původně krajně pravicové strany se mění na partaje marxistického typu. Jako příklady uvádí Národní frontu Marine Le Penové, UKIP Nigela Farage, Švédské demokraty a Dánskou lidovou stranu. Podezřelé je v tomto ohledu také Polsko a Maďarsko, kde nacionalistickou rétoriku kombinují se socialistickou ekonomikou.

Americká historička nešla tak daleko, aby připomněla, že národní socialismus je český vynález, který se rychle ujal v Rakousku a pak (s tragickými důsledky) i v Německu. Holt my Češi máme tvorbu podvratných myšlenek zapsánu v genech. Nevylučoval bych proto, že se již před dalšími volbami i u nás objeví podobné politické hnutí (případně se v ně transformuje jedno z těch existujících), které bude analogií oněch výše vyjmenovaných páriů neboli „obtížných strávníků“ (jak je nazval předseda Evropské komise Juncker).

Dle mého názoru to má vnitřní logiku, protože cosi jako podvědomý imunitní systém má i společnost, nejen lidské tělo. A ten reaguje na fatální kombinaci nebezpečných krizí (nezažehnaná ekonomická, měnová, migrační) a neschopnosti, zbabělosti a zkorumpovanosti evropských elit. Roli katalyzátoru revolučních změn (jak vývoj v Rakousku označila A. Appelbaumová) sehrává krize migrační, která již dávno probudila obavy a odpor občanů dotčených zemí.

Jako doklad uvádím citát z knihy sociálního demokrata Thila Sarrazina „Německo páchá sebevraždu“, jež se týká migrantů: „Ten, kdo je tady a má legální status, je vítán. Avšak očekáváme od vás, že se naučíte náš jazyk, že se budete živit prací, že budete dbát o vzdělání svých dětí, že se přizpůsobíte mravům a obyčejům Německa a že se z vás postupem času stanou Němci – a ne-li z vás, tak nejpozději z vašich dětí. Vyznáváte-li muslimskou víru, OK. Tím však máte tatáž práva a povinnosti jako nevěřící, evangeličtí nebo katoličtí Němci. Nechceme ale žádné národnostní menšiny. Kdo chce zůstat Turkem nebo Arabem a přeje si, aby takové zůstalo i jeho potomstvo, tomu bude lépe v jeho rodné zemi. A ten, komu jde jen o četná požehnání německého sociálního státu, ten u nás není vítán už vůbec.“

Toto bylo napsáno v roce 2010... Na závěr své knihy T. Sarrazin sepsal dva scénáře možného vývoje. Ten prvý nazval Noční můra...

„Od podzimu 2017 vedla Angela Merkelová černo – zelenou spolkovou vládu. Kapitola o integraci a migraci v koaliční dohodě byla obzvlášť rozsáhlá a bylo v ní potvrzeno, že Spolková republika je přistěhovaleckou zemí a že vzrůstající vliv cizích kultur je pro zemi obohacením. Všem migrantům bylo zároveň s povolením k pobytu přiznáno i komunální volební právo. Koaliční dohoda zvěstovala zákonnou iniciativu, jež hodlá xenofobii a islamofobii prohlásit trestným činem...“ Scénář končí tím, že v roce 2075 už jen 30% žáků nastupujících do první třídy zvolilo němčinu jako svůj mateřský jazyk. Sarrazin jako brzdu tohoto vývoje předkládá dvě teze:
  1. Každý stát má právo rozhodovat o tom, kdo se na jeho území smí přistěhovat, a kdo ne.
  2. Hodnoty Západu a Evropy spolu s kulturní svébytností jejich národů stojí za to, aby byly zachovány. Dánové mají mít možnost i za 100 let žít jako Dánové mezi Dány a Němci jako Němci mezi Němci, pokud budou chtít.
Postoje běžného občana vyjádřené v těchto dvou tezích jsou v Německu už několik desetiletí napadány. Regulace přistěhovalectví nebo jeho omezení se pokládá tařka za neligitimní či alespoň nemorální počin a chtít zachovat německý charakter Německa je pokládáno za projev emocionální nacionalistické tuposti.

Mnoho povyku pro nic. Samková jen řekla, co si myslí


Tolik tedy Thilo Sarrazin k německým kořenům současné evropské migrační krize a motivům Angely Merkelové. Ale i on paní kancléřku podcenil – spustila zhoubný proces o dva roky dříve a v desetkrát větším formátu než ve svém černomůrovém scénáři očekával. Škody jsou nevratné, protože v posledním roce byla zpochybněna myšlenka existence právního státu. Pro nás je velmi poučné, že víme o ideovém pozadí zastánců migrace v naší zemi a jejich inspiračních zdrojích.

Proto na závěr připojuji obligátní varování – imunitní reakce bývají velmi bouřlivé a často zničí nejen vetřelce, ale způsobí i smrt napadeného organismu, v tomto případě občanskou válkou.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)