Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Roček: Ukrajinci představili svůj model Potěmkinovy vesnice - Buču...

Roček: Ukrajinci představili svůj model Potěmkinovy vesnice - Buču...

Oficiózní média v den svatého Nikity poustevníka, tedy dne 3. dubna, přinesla povídání, že na ulicích města Buča u Kyjeva leží mrtví civilisté, někteří s rukama svázanýma za zády.

František Roček, publicista
4. dubna 2022 - 06:20

Reportéři tvrdili, že viděli asi 20 mrtvých. U ukrajinských vyšetřovatelů se objevilo po večeři téhož dne již číslo 400 mrtvol.  Prý vraždili ustupující ruští vojáci. Je to tak okaté, že uvěřit tomu mohou jenom političtí hysterici.

Publicista František Roček upozorňuje, že narazil v nedělní podvečer na článek reportéra, jehož platí ruská Komsomolskaja pravda za to, že se potuluje po bojišti s ruskou armádou. Alexander Kots napsal článek pod názvem „Proč je Bučanský masakr falešný“.


Reportér píše, že náhle byly ulice poseté mrtvolami civilistů. Stopy mučení, svázané ruce, krev. Ukrajinská propaganda vykresluje strašlivý obraz "ruské okupace".

Byl blízko Buči

Kots uvádí: „Taktika videodramatizace mě přestala překvapovat již v Sýrii, kde na základě motivů zinscenovaných pomocí Bílých přileb bylo rozhodnuto zahájit masivní raketové útoky. A tady jsou učitelé informačních a psychologických operací stejní - s jasně vyčnívajícími britskými ušima.

Mluvím o něčem jiném. Byl jsem ve městech jako Buča, v Kyjevské oblasti. A byl jsem i blízko Buči. Viděl jsem, jak se mění postoj místních obyvatel k ruské armádě.

Zpočátku se jich báli, což byl výsledek důkladného vymývání mozků v televizi. Pak byl postoj opatrný, když zvítězila zvědavost a lidé vylezli ze sklepů. Pak to byl obchod: místní obyvatelé založili přirozenou výměnu s armádou. Například jsme vyměnili benzín za „generátor“ na mléko a tvaroh. Navíc jsme nepožadovali mléko a palivo jsme dávali zdarma. Armáda dávala suché příděly, přinášela léky... A pokud někoho donutili odejít do sklepa, bylo to pro jejich vlastní bezpečnost.

… Během měsíce a půl ruští vojáci zcela nekontrolovali Buču ani na jeden den. A situace tam nebyla příznivá pro "trvalou" komunikaci s místními obyvateli. Neustálé boje, ostřelování, čelní střety.

Pravdou je, že ruští vojáci opustili Buču v rámci přeskupení několik dní předtím, než byly objeveny "oběti okupace". Ozbrojené síly Ukrajiny si to okamžitě neuvědomily a téměř další tři dny pokryly město dělostřeleckou palbou, pod kterou se civilisté mohli dostat.

A když se probudili, začali "hon na čarodějnice" při hledání těch, kteří podle jejich názoru spolupracovali s "okupačními vojsky". V žáru války se nikdo neobtěžuje dokázat, co znamenají těla hozená do studní se svázanýma rukama. Pouze stav těchto těl naznačuje, že byla zabita nejpozději včera. Vím, jak vypadají mrtvoly, které už několik dní leží na ulici. Je to velmi odlišný obrázek.

Zde je více důkazů. Těla v Buči s bílými páskami jsou identifikačním znakem Rusů. Ozbrojené síly Ukrajiny střílely na lidi, aniž by analyzovaly, zda mají zbraně nebo ne. Hlavní věc je, že mají na sobě bílé obvazy, což znamená, že je to nepřítel.

Je samozřejmě nepravděpodobné, že by se o mých argumentech uvažoval předseda EU Charles Michel… i když není těžké ověřit, co říkám. Stačí provést vyšetření, které indikuje čas smrti nešťastníka. A korelovat s údaji o objektivní kontrole NATO, které jasně ukáží datum stažení ruských vojsk. Ale to je, pokud hledáte pravdu. A kdo to potřebuje na Západě?“

Dezinformační komedie


K tomu dodejme, že Severoamerikánci dobře vědí ze satelitního sledování, kdy se z této oblasti ruské síly stáhly.

Ukrajinci představili svůj model Potěmkinovy vesnice – Buču.

Ruské jednotky rozhodovaly kdy, a jak, z oblasti odejdou. V případě, kdyby se hypoteticky dopustily toho, z čeho jsou obviňovány, ruské jednotky by neponechávaly na místě poházená těla atp. Měly by čas na „úklid“.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
25%
Ne
transparent.gif transparent.gif
53%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%