Svátek má: Vojtěch

Komentáře

Jak to vidím já

Problémy, které se neřeší

Pavel Kováčik

poslanec PS PČR (KSČM)
ČSSD v posledních týdnech nastavila nový marketingový trend. Poukazováním na různé pseudokauzy se snaží odvrátit pozornost veřejnosti od vlastních problémů, které pomalu a jistě současnost odhaluje.

Problémy, které se neřeší

A tak je vítaným cílem Andrej Babiš. Ten měl v době svého podnikání využít daňové optimalizace, kterou v České republice svým rozhodnutím umožnil Miroslav Kalousek v době vlastního ministrování. Do pozadí tudíž ustupuje problém jménem OKD a mnohé další. Když se v Poslanecké sněmovně snažili poslanci konfrontovat premiéra Sobotku s kauzou OKD, jeho rolí v ní a nutnými kroky, které by měl stát učinit, raději našel důvod, jak při této schůzi nebýt.

Pravice se ve většině případů na tyto privatizační pozůstalosti, kdy doslova došlo k rozkrádání majetku, upozorňovat příliš nesnaží. Společnost OKD byla doslova vysátá Zdeňkem Bakalou a jeho okolím, došlo k vyplacení obřích dividend na dluh a téměř vše, co mělo nějakou hodnotu, bylo vyvedeno do zahraničí. Byty OKD byly a jsou zlatým vejcem. Ohromně vydělávají majitelům a mají hodnotu řádově několikanásobně větší, než byla odhadní cena, jíž se tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka ani trochu nepodivoval. Nyní se údajně s jejich prodejem současným obyvatelům přes původní přísliby příliš nepočítá. A je jasné, že by je navíc v takovém případě současní majitelé, a může to být klidně skrytě i Bakala, neprodávali za kdysi slíbenou výhodnou cenu. Dá se říct, že to byl úžasný dar, který Bakala od tehdejší vlády obdržel. Kdyby se však podařilo dokázat, že celý prodej byl trestným činem, tak by mohl být tento majetek také potenciálně získáván zpátky, protože jde o výnos z trestné činnosti. Bohužel o to mnozí nemají zájem.

Strany jako ODS či TOP 09 dostávaly od Bakaly štědré miliónové dary na kampaně. Možná právě proto se za každou cenu snaží odvrátit pozornost od jakéhokoliv řešení této kauzy postihující nejen horníky, ale všechny daňové poplatníky.
Pavel Kováčik

Profil autora  Všechny články autora

Zákaz vstupu do prostorů mysliveckých honiteb

Pavel Kováčik 

27.březen 2017
Lidé by za vstup do lesů, na louky či pole jako mysliveckých honiteb v době jeho zákazu mohli dostat pokutu až 30 000 korun. Dosavadní maximální pokuta je 10 000 korun.

Přehazování odpovědnosti v podání Bohuslava Sobotky

Pavel Kováčik 

11.březen 2017
Premiér Bohuslav Sobotka po měsících od krajských voleb přišel s analýzou, proč byla ČSSD v těchto volbách neúspěšná.

Hazard s půdou

Pavel Kováčik 

3.březen 2017
Přes razantní proklamace ČSSD a jejího dnešního předsedy Bohuslava Sobotky, strčila tato strana hlavu do písku a proti církevním restitucím ve vládě nic podstatného neudělala.