Svátek má: Ilja

Komentáře

Martin Plíšek

poslanec PSP ČR (TOP 09)

Vyzývám ministra financí, aby zasáhl. Šikana musí skončit!

Finanční správa nerespektuje zákony a přes ujištění premiéra dál šikanuje české podnikatele.

Podle nejnověji zveřejněných informací systémem zajišťovacích příkazů likviduje celé firmy i poté, co soudy rozhodly o nezákonnosti jejího jednání. TOP 09 vyzývá ministra financí, aby okamžitě a důrazně zasáhl a vyvodil osobní odpovědnost u těch úředníků, kteří normy nerespektují.

Ministr Pilný musí neodkladně zasáhnout, pokud jeho podřízení nerespektují zákony a nenesou za to žádnou odpovědnost!

Už v květnu Poslanecká sněmovna podpořila můj návrh usnesení a vyzvala premiéra, aby Finanční správa dodržovala rozsudky Nejvyššího správního soudu a zajišťovací příkazy používala jen v odůvodněných případech.


Podle posledních zjištění, které tento týden zveřejnily Hospodářské noviny, minimálně ve dvou případech úředníci Finanční správy dál prodávají majetek firem, u nichž soud rozhodl, že jim byl zabaven nezákonně. V současně době se už dalších 357 firem odvolalo proti zajišťovacím příkazům. Podnikatelé chystají žaloby na stát kvůli odškodnění.

Věřím, že stále ještě žijeme v právním státě a ani ministr z hnutí ANO nebude protiprávní jednání svých podřízených podporovat a zasáhne. Ve chvíli, kdy stále není uzákoněna odpovědnost úředníků, by měl jednat opravdu rychle, jinak jejich chyby zaplatíme všichni.

Martin Plíšek