Svátek má: Květa

Sport

Velikost textu:

Drama s »Détéjéčkem« skončilo remízou

Drama s »Détéjéčkem« skončilo remízou

Ani druhý zápas SKST Svijany Liberec v play out Extraligy neměl vítěze. Proti DTJ Slavia Hradci Králové byl však tým kolem Radka Košťála po skvělém výkonu velmi blízko čtyřem bodů. Po remíze 3:3 má tak na posledním místě ztrátu tří bodů na záchranu.

Stolní tenisté z Liberce
10. dubna 2015 - 09:00
Stolní tenisté z Liberce tak trochu napodobují místní fotbalisty a v nejvyšší soutěži mají rovněž nejvíc nerozhodných výsledků (pět). »Détéjéčko« ale měli doslova na lopatě.

Cestu za výhrou už tradičně dláždil Radek Košťál. Tentokrát si do své kanceláře s plastovým balonem pozval dva zájemce o bod. Lukáš Foff však odešel dohromady jen s 20 body (11:7, 11:7 a 11:6) a František Kanta dopadl ještě mnohem hůř – bodů posbíral jen 9 a v prvním setu mu dokonce zapěl nepopulární kanárek (11:0). „Ale mohlo by to být ještě lepší,“ usmíval se tradičně ne úplně spokojený Košťál.

V první sérii se však velmi dobře vedlo i hostujícím hráčům. Josef Medek neměl příliš šancí s Andriyem Sitakem a odveta po prohře ze základní části se povedla i Davidu Palkovskému, jenž tentokrát 3:0 přehrál Martina Jahodu.

Vítězná liberecká jízda potom konečně skončila mladému Foffovi (všechny své extraligové výhry nasbíral právě proti SKST). S Medkem začal báječně, první sadu ovládl 11:3, pak ale iniciativu převzal domácí kapitán a připsal si druhý triumf v play out.

Vyvrcholením celého utkání byl rozhodující zápas Jahody se Sitakem. V bouřlivé atmosféře se hrál nadstandardní zápas s úžasnými výměnami. Agilní Ukrajinec Sitak musel někdy zahrát i přes 10 topspinů, aby na úžasně bránícího Jahodu vyzrál. Martin i díky výbornému taktickému myšlení vedl už 2:1 na sety, ve čtvrtém setu se mu nevedlo, ale v rozhodující hře z kraje dominoval, vedl už 6:3, když si Sitak vzal time out. A po něm předvedl, jak hraje »motorová myš«. Perfektními balony zvládnul duel otočit a rozhodl o celkové remíze.

Boj o Extraligu – Liberec musí v Praze vyhrát

Jak se další kolo promítlo do tabulky? Liberci se povedl stáhnout jeden bodík na Sokol Hradec Králové, který jasně 0:4 prohrál s Kotlářkou. V dalším kole se oba kluby ze dna tabulky střetnou. V sobotu 11. 4. se od 16.00 utkají v Hradci Králové.

Tabulka play out:
1. Kotlářka Praha                8 4 2 2 0 26:17 22
2. DTJ - Slavia Hradec Kr.  8 3 3 2 0 22:22 20
3. Sokol Hradec Kr.             8 3 1 4 0 19:23 18
4. SKST Svijany Liberec     8 1 4 3 0 21:26 15

Libereckenovinky.cz informoval Martin Protiva za SKST Liberec.

(jv,foto:skst)