Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Třetí ročník Festivalu JURT- Voda je život

Třetí ročník Festivalu JURT- Voda je život

Podralský nadační fond ZOD, Ekocentrum Brniště, Krásná jurta o.s.,  Naturschutzzentrum „Oberlausitzer Bergland“ e.V., Liberecký kraj a obec Brniště pořádají třetí ročník Festivalu JURT- Voda je život.

Jurtové městečko
13.červen 2015 - 09:00

Festival Jurt- Voda je život se koná v sobotu dne 1.8.2015 od 10 hodin v areálu Zátiší v Brništi. Symbolem festivalu jsou jurty, jako mobilní, ekologické a rychle přemístitelné stavby šetrné k přírodě.

Festivalovou louku ozdobí letos 13 jurt, kde budou různé výstavy, fotografie, workshopy, muziku, poradenství v různých oblastech, ochutnávky, rukodělné výrobky a další překvapení. Novinkou je letos i pronájem a možnost přespání v jurtě pro celé rodiny.

Cílem Festivalu jurt: Voda  je život je umožnit setkání lidí, výměnu poznatků  a předání dobrých praktických zkušeností o vodě a propojení neziskových organizací, které se zabývají  environmentálním vzděláváním a praktickou ochranou přírody na obou stranách státní hranice.

Letošní ročník je věnovaný vodě, vzácnému živlu, bez kterého není života. Smyslem festivalu je probudit v návštěvnících větší respekt k vodě, podnítit je k vědomějšímu užívání i spotřebě, zabývat se tímto krásným tématem do hloubky.  Pro návštěvníky je připraven např. vstupní kvíz o vodě, podnětná přednáška „Jak a co pít“ MUDr. Davida Freje, přednáška NP České Švýcarsko „Jak voda formovala naši krajinu“, představení revitalizovaného území mokřadů u Jablonného v Podještědí, pro děti  ekovýchova formou hry i hrátky s vodou a ve vodě, seznámení s vodními zvířaty a další. Letos festival podpoří i přátelé ze Žitavské ZOO, kteří přivezou svou jurtu a seznámí nás se zážitkovými kurzy pro děti, ale přivezou i živé lamy a workshop výroby vlny.

Zahájení festivalu je v deset hodin a připraven je bohatý celodenní program vhodný pro všechny věkové kategorie a prostředí přátelské celé rodině.  Festival nabídne i letos program na hlavním pódiu, tematické  přednášky ve velkém stanu, workshopy a dílny pro děti, zajímavý program v jednotlivých jurtách, výstavu a prohlídky Ekocentra, živá zvířátka a  tržiště tradičních řemesel a regionálních výrobků. Na hlavním pódiu se můžete těšit na bubnování, lososí příběh a divadlo pro děti, vílí přehlídku, kruhové tance a další. Program zakončí koncert legendární kapely Vltava od  19:30h a nocí nás bude provázet kapela Frenchice.

Občerstvit se budete moci živou stravou, zdravými šťávami a dobrotami, zlatavým mokem  regionálního pivovaru Cvikov, voňavými čajíky či si pochutnat ve výborné vegetariánské jídelně Šambhala nebo si vybrat z bohaté nabídky grilovaných specialit od Staročeských krčmářů. Nebudou chybět ani skvělé palačinky a výborná káva 100% arabica. Čeká nás hravý, zábavný, tvořivý a poučný den v krásné přírodě. Libereckenovinky.cz informovala Mgr. Nicol Vondra za Podralský nadační fond ZOD.

(jv,Libereckenovinky.cz foto:Podralský nadační fond ZOD)