Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj podpoří pět akcí celostátního významu

Liberecký kraj podpoří pět akcí celostátního významu

Celkem pět kulturních akcí nadregionálního a celostátního významu podpoří Liberecký kraj. Přidělení finančních příspěvků schválilo na svém 6. zasedání  Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Z Valdštejnských slavností
26. června 2015 - 09:00

Jednotliví organizátoři finančně nákladných akcí, které výrazně obohacují kulturní nabídku Libereckého kraje, předložili žádosti o podporu vyšší než 40 tis. Kč, tj. vyšší než povolují podmínky programu 7.1 „Kulturní aktivity v Libereckém kraji“ v rámci Dotačního fondu LK.

Z hospodářského výsledku Libereckého kraje bude uvolněno celkem 640 tis. Kč, tak aby mohly být podpořeny akce Bohemia Jazzfest Liberec, dodatečně Valdštejnské slavnosti 2015, natáčení prezentačního videoklipu Libereckého kraje kapelou Big'O'Band, Mezinárodní hudební festival Lípa Musica 2015 i celostátně známý festival Benátská! 2015. Zastupitelé o přidělení jednotlivých dotací hlasovali samostatně.

Oděvní průmysl žije. Liberečtí návrháři pracují pro Portugalce

Rozšíření Muzea Českého ráje v Turnově

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém 6. zasedání současně odsouhlasilo záměr koupě objektu v areálu Muzea Českého ráje v Turnově ve výši 3,8 mil. Kč, který nyní slouží městu Turnov pro potřeby městského úřadu.

„Záměr koupě je dlouhodobý a souvisí s přípravou ojedinělé expozice „Horolezectví v Českém ráji“, která se bude nacházet v současné galerii s obrazem „Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová.

Projekt expozice byl Libereckým krajem zařazen do seznamu prioritních projektů určených k realizaci v novém programovacím období. Do budovy muzea, která je předmětem koupě, se poté přestěhuje přednáškový sál a provozní dílna muzea. Ty v současné době sídlí v prostorech plánované horolezecká expozice. Měl by zde vzniknout též výstavní prostor související s tématem turistiky (jedná se o galerii fotografií Viléma Heckela) a také sídlo Geoparku Český ráj.

„Díky schválenému záměru koupě budovy dojde ke sjednocení celého areálu turnovského muzea,“ doplnila statutární náměstkyně Maierová.

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Dědková, mluvčí  Krajského úřadu LK.    

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)