Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Dlouhomostecké dětské divadelní hrátky již pošesté

Dlouhomostecké  dětské divadelní hrátky již pošesté

Základní a Mateřská škola Dlouhý Most ve spolupráci s Obcí Dlouhý Most pořádá již šestý ročník soutěže dramatických kroužků a souborů pod názvem Dlouhomostecké divadelní hrátky.

Z loňské přehlídky
11.květen 2015 - 09:00

Soutěž je určena pro žáky prvního stupně základních škol a uskuteční se 13. května 2015 od 9.00 do 13.30 hodin v sále obecního úřadu.  Od 10.30 hodin se přehlídky zúčastní členka Rady Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Alena Losová.

„Tento divadelní festival dětských souborů si oblíbilo mnoho dětí z Liberce a okolí. V letošním roce se představí 7 souborů a svá představení přiveze ukázat téměř 150 dětí,“ připomněla ředitelka festivalu a ředitelka pořádající školy Iva Poršová.

Novinkou letošní přehlídky je podle ní iniciativa Jakuba Kabeše, vedoucího marketingového oddělení Divadla F. X. Šaldy v Liberci, který pro letošní rok zprostředkoval třem vítězným souborům možnost zahrát si svá představení v Malém divadle. A tak 28. června od 15.00 hodin bude moci veřejnost shlédnout představení vítězných souborů na prknech Malého divadla.

V letošním roce se představí soubory, které už z některých ročníků absolvovaly, ale i zcela nové.

„Je příjemné vědět, že se podařilo naplnit původní záměr, který byl u zrodu této soutěže, a to že děti nacvičují svá představení vždy již od začátku školního roku s jasným cílem účastnit se v květnu našich Hrátek,“ doplnila ředitelka s tím, že akci si užívají nejen děti, ale i vedoucí souborů, učitelé a porotci.

Unikátní propojení pohybu a podpory dobročinných projektů

V loňském roce si prvenství  odnesl domácí soubor Dráček představením Kouzla v bažinách, druhá skončila Jeřinka ze ZŠ a MŠ Mníšek za hru Ostrov, kde rostou housle a třetí místo obsadil Obláček ZŠ Oblačná Liberec s Pohádkou o tom, jak opravdový princ hledal opravdovou princeznu. Libereckenovinky.cz o akci informoval Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:lk)