Svátek má: Jáchym

Sport

Velikost textu:

S Ivetou Vacenovskou si stolní tenis zahrálo 300 dětí

S Ivetou Vacenovskou si stolní tenis zahrálo 300 dětí

Akce »Jeden za všechny, všichni za stůl« přivezla do Liberce pingpongovou show s nejlepší hráčkou Česka Ivetou Vacenovskou. A stálo to za to! Na ZŠ Dobiášova, která natočila nejvtipnější video a stala se vítězem stolu na stolní tenis i hostitelem celého programu, si zapinkala celá škola včetně pana ředitele.

Pingpongová show
26. dubna 2015 - 09:00

Dopolední program patřil pingpongové exhibici, kterou obstarala Vacenovská s trenérem SKST Liberec Martinem Protivou. A hrálo se vším možným – talířem, víkem od popelnice, sešitem nebo videokazetou. Pak už ale tělocvična patřila třem stovkám dětí. Libereckenovinky.cz informoval Martin Protiva.

Vyzkoušeli si celou řadu disciplín – například překážkové dráhy s pingpongovým balonkem, hru s robotem, na malých stolech s minipálkami i »obíhačku« na speciálním kulatém stole. Po obědě pak dorazila další skupinka dětí a za dohledu trenérů a mladých libereckých hráčů si vyzkoušeli krátký trénink a následně i turnaj. Jako propagační akce tedy show splnila účel měrou vrchovatou.

Drama s »Détéjéčkem« skončilo remízou

„Byl to skvěle strávený den s pinčesem. Pro náš to klub to posloužilo i jako náborová akce a spousta dětí určitě na naše tréninky brzy dorazí. Byl jsem navíc překvapený, kolik šikulů se tam objevilo. Kdyby se taková akce konala na každé škole, tak nemám o budoucnost stolního tenisu žádné obavy,“ chválil Martin Protiva.

(jv,libereckenovinky.cz foto:Martin Protiva)