Svátek má: Květa

Sport

Velikost textu:

Boj o Extraligu – Liberec musí v Praze vyhrát

Boj o Extraligu – Liberec musí v Praze vyhrát

Teď už může každá porážka znamenat konec nadějí na udržení. V Extralize stolních tenistů vrcholí boji o titul i sestup a tým SKST Svijany Liberec má bohužel záchranářské starosti. V sobotu od 14.00 tým SKST Svijany Liberec v premiérovém utkání play out vyzve domácí Kotlářka Praha.

Hráči SKST Liberec
28. března 2015 - 09:00

V minitabulce posledních čtyř mužstev základní části je Liberec nejhorší. Má 11 bodů, na záchranu ztrácí 3 body (přičemž za výhru se přičítají 4, za remízu 2 a za prohru 1 bod), Kotlářka má náskok už pětibodový. V případě liberecké porážky by se tedy propast mezi oběma kluby rozšířila až na osm bodů.

I proto si mančaft kolem extraligové hvězdy Radka Košťála další výsledkový nezdar nepřipouští. „V Praze jsme v základní části 4:2 vyhráli a vůbec v celé druhé polovině sezony jsme se zlepšili. Snad v tom budeme pokračovat,“ věří čtvrtý muž úspěšnosti celé soutěže Košťál.

Spolu s ním nastoupí v hlavním městě i Martin Jahoda se »sendvičem« na backhandové straně a Lukáš Borůvka nebo Josef Medek. Ten si v posledním kole překvapivě vyšlápl na slovenského reprezentanta Lubomíra Pišteje, druhého hráče úspěšnosti. Kotlářka pravděpodobně nasadí osvědčené trio Kaucký, Kučera a Málek. V optimální formě ale v play out hrát určitě nebudou. Po solidním úvodu se jim fatálně přestalo dařit, v jarní části zvládli uhrát jen jednu remízu. „Toho můžeme využít. I když play out má vždy speciální náboj,“ ví kapitán Severočechů Medek.

Povede se Liberci odvrátit hrozba baráže? V play-out čeká Liberec celkem šest extraligových duelů. Všechny se odehrají v sobotu. Týden po Kotlářce, 4.4. od 16 hodin, hostíme ve veledůležitém utkání DT Slávii Hradec Králové. Libereckenovinky.cz informoval Martin Protiva za SKST Liberec.

(jv,foto:arch. SKST Liberec)