Svátek má: Jaroslav

Sport

Velikost textu:

Liberec po pěti letech hostí MČR staršího žactva

Liberec po pěti letech hostí MČR staršího žactva

Stolní tenis si v Liberci nebere »dovolenou« ani po hlavní části sezony. Naopak, pomyslný vrchol ročníku se uskuteční v hale liberecké Dukly, kde si o nadcházejícím víkendu (8. a 9. května) o trofeje pro mistry republiky zahrají starší žáci a žákyně.

Ilustrační foto
8.květen 2015 - 08:00

Naposledy se o mistrovské tituly hrálo pod Ještědem před pěti lety a tehdejší medailisté (Reitšpies, Polanský, Němeček a Pavlík) jsou dnes oporami extraligových týmů, většina z nich je stále členy reprezentačních výběrů. Libereckenovinky.cz informoval trenér Liberce Martin Protiva.

I letos bude mezi 56 chlapci a 40 dívkami k vidění spousta ryzích talentů s čákou na velké úspěchy v budoucnosti – v chlapecké kategorii patří k favoritům Jan Valenta z Kladna, Matěj Siwiec z Havířova či Tomáš Koldas ze Zlína, z dívek si největší ambice dělají Zdena Blašková z Prachatic a hodonínská Klára Ševčíková.

S Ivetou Vacenovskou si stolní tenis zahrálo 300 dětí

Domácího prostředí ale budou chtít využít i odchovanci SKST Liberec – Michal Blinka, Martin Pařízek, Jan Mečl a Marie Absolonová. „Snad se nám podaří se probojovat do závěrečných bojů. Michal už jednu medaili z republikového turnaje má, tak proč by se mu to nemohlo povést znovu. Šanci na pěkný výsledek mají ale všichni naši svěřenci, kteří se na akci poctivě připravovali,“ těší trenéra Liberce Martina Protivu.

(jv,Libereckenovinky.cz foto:Martin Protiva)