Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Jan Korytář (Změna): Odstupuji z vyjednávacího týmu

Jan Korytář (Změna): Odstupuji z vyjednávacího týmu

Po prvním kole jednání vedených Změnou pro Liberec koalice v Liberci nevznikla. Tím ale naše snaha o sestavení funkční koalice rozhodně nekončí.

Jan Korytář, Změna pro Liberec
31. října 2014 - 09:00

Další jednání budou vedena týmem ve složení Jaromír Baxa, Karolína Hrbková, Zuzana Kocumová a Josef Šedlbauer.

Jan Korytář uvádí: „Bezprostředně po volbách jsme oznámili, že jsme připraveni jednat o všech personálních otázkách a neklademe si žádné nepřekročitelné podmínky pro obsazení pozic ve vedení města, včetně pozice primátora. Toto stanovisko stále platí. Abych usnadnil další jednání, rozhodl jsem se odstoupit z našeho vyjednávacího týmu.“

Cílem Změny pro Liberec zůstává vytvoření koalice založené na sdílených hodnotách a programové shodě, ověřené dosavadní prací a dlouhodobými, konzistentními postoji zúčastněných. Za nejvhodnější proto považujeme koalici mezi Změnou a Starosty, která by získala podporu některé další strany nebo byla alespoň akceptována některými dalšími zastupiteli.

Změna pro Liberec v čele s lídrem Zuzanou Kocumovou  získala 25,45% hlasů a v 39 členném zastupitelstvu má 12 mandátů.

Hnutí ANO 2011, v čele je lídr Tibor Batthyány, získalo 18,05% a 9 mandátů, Starostové pro Liberecký kraj v čele s Jiřím Šolcem dostalo 16,58% hlasů a obsadí 8 křesel  a ČSSD v čele  se  současnou primátorkou Martinou Rosenbergovou získala 9,82% a obsadí 4 křesla.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:změna)