Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj přidá na sociální služby přes čtyři miliony

Liberecký kraj přidá na sociální služby přes čtyři miliony

Téměř čtyři a půl milionu korun poputuje z krajského rozpočtu sociálního resortu do tří zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Příspěvky schválilo na svém čtvrtém letošním zasedání Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Ilustrační foto
5. května 2015 - 09:00

„Částka dva a půl milionu korun směřuje do Domova Sluneční dvůr v Jestřebí, který mění dosavadní způsob poskytování svých služeb. Chceme, aby se minimalizovaly ústavní prvky, přičemž za jedno z vhodných řešení považujeme vybudování způsobu služeb, který nabídne klientům pobyt v užší komunitě,“ vysvětluje Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí.

Právě k  tomuto účelu budou sloužit zrekonstruované prostory v českolipské Partyzánské ulici, na jejichž úpravy je příspěvek poskytován.

Další jeden milion korun obdrží Domov důchodců Jindřichovice pod Smrkem, který jej použije na demolici již nepotřebného zchátralého objektu. „Namísto něj počítáme do budoucna s výstavbou nové budovy v režimu sociálně-zdravotnického zařízení, jenž bude nabízet služby osobám s poruchami autistického spektra a psychiatrickými diagnózami,“ pokračuje náměstkyně.

Liberec se v červnu stane baštou skautů a skautek!


Zbývající část z celkové odsouhlasené sumy dostane Domov pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou. Zde je nutné opravit balkóny a s tím související část střechy v havarijním stavu.

„V současné době hrozí potencionální nebezpečí úrazu, ke kterému by mohlo dojít v důsledku padajících částí zdiva. Sice jsou prováděny udržovací opravy, ale takové řešení je jen provizorní
a nepříliš efektivní,“ dodává náměstkyně Lenka Kadlecová.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)