Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Rada LK schválila nová Pravidla pro poskytování finanční podpory

Rada LK schválila nová Pravidla pro poskytování finanční podpory

Rada Libereckého kraje na svém jednání  schválila nová Pravidla pro poskytování finanční podpory v rámci záštit udělených členy Rady Libereckého kraje pro rok 2015

Ilustrační foto
18. listopadu 2014 - 09:00

Nejvýraznější změnou je nutnost prvotní kontroly možnosti si podání žádosti do dotačního fondu, nově si žadatel musí hlídat max. termín podání své žádosti dle období realizace akce a v neposlední řadě se změnila i výše minimální a maximální finanční podpory. O změnách informuje web Libereckého kraje.

„V rámci záštit jsou podpořeny zejména akce celokrajského, případně místního významu nebo ty, které mají nadregionální, celostátní či mezinárodní význam, a to výhradně se souhlasem členů Rady Libereckého kraje,“ vysvětluje hejtman LK Martin Půta.

Pro rok 2015 bude pro projednání finanční podpory v rámci udělené záštity velmi důležitý tzv. termín realizace akce, rozdělený na čtyři období, přičemž pro zařazení do správného období je vždy rozhodující počáteční den akce. Od období realizace akce se odvíjí max. termín podání žádosti, termín projednání i procentuální rozdělení částky alokované na finanční podporu v rámci záštit.

Liberecký Palác Adria míří po dlouhých letech do veřejné dražb

Další podstatnou změnou je minimální a maximální výše podpory. Podle schválených Pravidel 2015 je minimální výše stanovena na 20.000 Kč a maximální na 50.000 Kč na jednu akci. Předpokládaná částka finančního objemu činí 980.000 Kč, přesná výše bude stanovena po schválení rozpočtu na příští rok.

Žádosti o finanční podporu v rámci záštit jsou přijímány od 12. listopadu 2014 do 15. září 2015. Zdůrazňujeme, že konečný termín pro podání žádosti na akci realizovanou v prvním období je 15. prosince 2014.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:www.liberec)