Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Politici bojující v barvách hazardu se nevzdávají

Politici bojující v barvách hazardu se nevzdávají

Část jabloneckých zastupitelů v čele s primátorem Petrem Beitlem se na čtvrtečním zastupitelstvu znovu chystá předložit návrh vyhlášky, která umetá cestičku fungování herních provozoven na území města.

Ilustrační foto
19. června 2015 - 09:00

Snaží se tak opakovaně prolomit zákaz heren a kasín, ke kterému se představitelé města v roce 2011 zavázali a před loňskými volbami hrdě a nahlas hlásili.

„Je velká škoda, že někteří zastupitelé nechtějí dát městu bez heren ani šanci!“ podotýká představitel hnutí jablonec bez hazardu Jakub Strnad . „V Jablonci nad Nisou automaty postupně ubývají, ale správní řízení na odebrání licencí ze strany Ministerstva financí jsou v mnoha případech zdlouhavá, proto má celá řada heren dodnes otevřeno. Je absurdní, že již v této situaci někteří zastupitelé nelení a snaží se prosadit další trvání hazardu, přestože si Jablonec život bez heren a kasín v centru ještě vůbec nevyzkoušel.“

Primátor Beitl současným postupem navíc ničí odvedenou práci předchozích zástupců zastupitelstva, kteří prosazení zákazu heren a kasín a složitému vyjednáváním s představiteli herního průmyslu věnovali enormní úsilí. To jen dokazuje, jak vysoký tlak je na současné zastupitelstvo vyvíjen ze strany zástupců majitelů herních provozoven a prohazardních lobistů.

„Musíme si uvědomit, že pro úzkou skupinu podnikatelů znamená prolomení zákazu heren a kasín příjmy v řádech desítek miliónů korun a za ty se vyplatí bojovat všemi prostředky.“, upozorňuje Jakub Strnad.

Argumentace uvedená v důvodové zprávě návrhu nové vyhlášky je přitom zcela účelová a nesmyslná. V době, kdy jsou v Jablonci otevřeny ještě desítky heren, tak tým primátora Beitla argumentuje např. odlivem hráčů do sousedního Liberce. Nový návrh vyhlášky v sobě navíc skrývá ještě další nebezpečí. V návrhu předkládaném před dvěma měsíci byly uvedeny 2 povolené kasina.

Oděvní průmysl žije. Liberečtí návrháři pracují pro Portugalce


V novém návrhu na čtvrteční zastupitelstvo se objevily již 3. Záměr je zde zcela jasný – opět povolit kasina na každém jabloneckém rohu, tak aby byla plně uspokojena poptávka ze strany podnikatelů v herním průmyslu. Poslouchá ale někdo, co si přejí jablonečtí občané? Ptá se Jakub Strnad (Za občanské sdružení Jablonec bez hazardu o.s.)

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)