Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

„Mladým chemiQem“ v liberecké iQLANDII

„Mladým chemiQem“ v liberecké iQLANDII

Posvítit si zkumavkou, vyrobit si z ní neviditelný hasicí přístroj, či dokonce topení? V liberecké iQLANDII vám prozradí, jak na to!

Science show v iQLANDII
18. ledna 2018 - 07:00

Dorazte o víkendu do laboratoří science centra a zapojte se do speciálního světelného workshopu „Mladý chemiQ“. Ten startuje každou sobotu a neděli od 14 a 15 hodin.

Vedle experimentování vás tu dále čeká akční Science show plná ohňů, blesků a kouře nebo badatelské aktivity, během kterých si třeba popovídáte s humanoidním robotem Thespianem či zjistíte, co obnáší život s bílou holí. Navíc tu v deseti expozicích najdete více než čtyři sta interaktivních exponátů.

Co takhle vyzkoušet si operaci nanečisto, absolvovat kosmonautický výcvik, nechat se přenést strojem času do prehistorie nebo okusit sílu vichřice ve speciálním simulátoru? To můžete pouze v iQLANDII.


Workshop Mladý chemiQ se koná každou sobotu a neděli od 14 a 15 hodin. Science centrum iQLANDIA uzavřena od 29. 1. do 1. 2. 2018 z důvodu natáčení ČT. iQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center. Libereckenovinky.cz informovala Lenka Gecková za Parliamo.

(jv,libereckenovinky.cz foto:iq,parl)