Svátek má: Beáta

Politika

Velikost textu:

Aby se na Slovensku báli vypočítat tento příklad: 186 x 8 = ?

Aby se na Slovensku báli vypočítat tento příklad: 186 x 8 = ?

Zásluhou zpravodaje České televize česká veřejnost od Aše po Jablunkov ví, že předseda jedné ze stran, která zasedá ve Slovenském parlamentu Kotleba, byl potrestaný za přečin, že předal chudým rodinám částku 1488 eur.

Kachna a ještě k tomu na naděli
18. října 2020 - 08:20

Proč? ... ptáme se studenta politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

„To je neuvěřitelné a kdyby mi to v té reportáži ten televizní novinář nevysvětlil, tak bych to dodnes nevěděl. Na částku 1488 eur je nutno se dívat jako na dvě dvojciferná čísla, která pobuřují veřejnost tím, že podněcují k nenávisti a propagují nacismus."

A jak se to přihodilo?

„Číslo 14 prý připomíná nějakého nevím už jakého člověka, který je nebo byl, když ne rasista, tak určitě něco hodně špatného a to samé vykládal, přednášel a rozšiřoval. Nu a číslo 88 znamená: Sláva Hitlerovi."

Sláva Hitlerovi dvě osmičky, proboha, proč?

„Jo vy to nevíte, že osmé písmeno v abecedě je H a když 88 rozšifrujeme na HH měla by se příznivcům nacismu vybavit německy vyhlašovaná Sláva Hitlerovi."

A kdo tento výklad u soudu vykládal?

„Patrně soudním znalcem byl nějaký člověk, který světě div se, nehovořil slovensky, ale česky."

A jak ten soud dopadl?

„Slovenský soudní dvůr někde na venkově se usnesl, že za to, co Kotleba coby někdejší župan učinil, když předal nějakým chudým lidem čásku 1488 eur, je zločinem s vyměřeným trestem 4 roky a 4 měsíce."

Tak už chápu, proč vyhlašujete, že se bojíte vypočítat úlohu 186 x 8 =  ...Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy KAchna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli nebo jako v tomto případě Kachnu po neděli ...Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz,koláž ps)