Svátek má: Jaromír

Politika

Velikost textu:

Hašek si všiml kyberbezpečnosti. Z dat plyne, že se neútočí z Ruska?

Hašek si všiml kyberbezpečnosti. Z dat plyne, že se neútočí z Ruska?

„Zajímavá data z oblasti kyberbezpečnosti. Za týden průměrně 530 útoků na české subjekty, světový průměr 491. Nejčastějším zdrojem kybernetických hrozeb pro české organizace jsou Spojené státy, ze kterých pochází 33 procent hrozeb," všiml si a ocitoval zprávu bývalý hejtman Michal Hašek. 

Bývalý hejtman Michal Hašek
25. května 2020 - 08:20

Ve zprávě je uvedeno, že po v Česku rekordních hrozbách ze Spojených států, pochází 22 procent hrozeb od domácích hackerů, 17 procent pochází z Irska, osm procent z Nizozemska, sedm z Německa a pět procent ze Španělska. Jako zdroj zprávy uvádí Hašek ČTK.

Krátká Haškova poznámka s odkazem na důvěryhodný zdroj vyvolal pár zajímavých komentářů


„Chybí mně tam procenta z Ruska. Podle zpráv z médií to vypadá, že z 10 útoků je jich 20 z Ruska," ironicky komentoval absenci hrozeb z Ruska jeden ze čtenářů.

„Z těch amerických, je 90% z Ruska, když maji jen doménu v USA....," zadoufal jiný čtenář.

„Je úplně jedno odkud útoky jsou, zamést za sebou stopu, resp. vytvořit stopu falešnou dokáže kde kdo po pár minutách googlování. Objednat si útok v nějaké zemi také nic nesvědčí o tom, kdo za útokem stojí a kdo ten útok platí. A už vůbec nic o tom, co je tim hlavním cílem, tedy např. nabídka a dodávka bezpečnostních opatření, ať již v podobě sw či hw. Viz jeden nedavný medializovaný útok, ktery si měl objednat obchodni zástupce jisté nadnárodní sw společnosti, aby dokázal zranitelnost a nutnost nákupu nových itc... Pravda se totiž většinou skrývá jinde, než by ji kdokoliv hledal...," upozornil další čtenář.„Co teď rusofobové? ČTK není přece dezimformační rusoflní trollský webík ... i když myslím, že došlo k nějaké chybě ... představa, Rusko nic, se mi zdá trochu zvláštní," nevěřila zprávě další čtenářka.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Michala Haška, foto: ps)