Svátek má: Emanuel

Politika

Velikost textu:

Kalousek se stydí nejenom za prezidenta, ale už i za sněmovnu

Kalousek se stydí nejenom za prezidenta, ale už i za sněmovnu

"Mluvím za tu část veřejnosti, která po tomto hlasování se bude stydět nejenom za svého prezidenta republiky, ale bude se stydět i za svou Poslaneckou sněmovnu," prohlásil zdrcený poslanec Miroslav Kalousek, když se rozhodlo, že Tomio Okamura bude dál místopřesedou sněmovny.

Miroslav Kalousek pohovoří kdykoliv o čemkoliv
8. března 2018 - 08:32

Pořad  9. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky měl návrh uveden na pozvánce. Když místopředseda sněmovny Petr Fiala řídil tuto schůzi uvedl ... "Připomínám, že podle § 54 odst. 7 zákona o jednacím řádu rozhodne Sněmovna pouze o pořadu uvedeném v žádosti. Nelze tedy navrhnout změnu nebo doplnění pořadu, rovněž tak nelze rozšiřovat schválený pořad."

A tak celou dobu 9. schůze mluvili jen poslanci s přednostním právem a  jen o programu schůze, která měla rozhodnout o odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy sněmovny.

Že zrovna lidovcům, kteří navštěvují sjezdy sudeťáků, vadí Okamura

Hlasováním bylo rozhodnuto, že program nebyl schválený a tak se o odvolání vůbec nehlasovalo. Proto téměř všichni, kteří mluvili před hlasováním a zdůvodňovali, jak je důležité se jednoho místopředsedy zbavit, se stejnými pocity kritizovali ty své kolegy, kteří to hlasování nepřipustili.


Za mluvčího části veřejnosti se prohlásil poslanec Miroslav Kalousek originálním výstupem ...

"Jistě na to někteří z vás budou mít jiný názor, ale mluvím za tu část veřejnosti, která po tomto hlasování se bude stydět nejenom za svého prezidenta republiky, ale bude se stydět i za svou Poslaneckou sněmovnu. Tzv. apoštolům nechumelismu v médiích i v politice, kteří neustále apelují na to, aby demokratické strany ve Sněmovny jakoby ochránily hnutí ANO před spoluprací s extremisty, tak jim chci položit veřejně řečnickou otázku po tomto hlasování: V čem že je ANO méně extremistické než ty druhé dvě strany? Vždyť jsou všechny tři stejné.  A mají spolu hlasovací koalici," měl jasno Miroslav Kalousek.

Snaha jistých kruhů je prezentovat tábor v Letech jako český koncentrák

(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: ps)