Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Krnáčová k Libeňskému mostu: Už nekandiduji, takže mohu říci pravdu

Krnáčová k Libeňskému mostu: Už nekandiduji, takže mohu říci pravdu

Skutečnost, že současná primátorka Prahy nebude už kandidovat v podzimních volbách na tuto fukci, Adrianu Krnáčovou podle jejich slov vnitřně osvobodila a tak prohlásila, bude přímá a řekne pravdu. Novináři se ji dozvěděli konkrétně o Libeňském mostě.

Adriana Krnáčová a Petr Dolínek
26. dubna 2018 - 08:35

Primátorka pak oznámila, že most mezi Libní a Holešovicemi musí být nový. Nový most podle primátorky má životnost více než 100 let a starý se musí neustále nákladně udržovat. 

Proto Rada města poslední dubnové úterý vzala na vědomí veškeré dokumenty vztahující se k rekonstrukci Libeňského mostu a souhlasila s doporučením technické rady pro dopravu pro oblast mostních konstrukcí. Ta navrhuje výstavbu nového obloukového mostu přes Vltavu při zachování stávající polohy pilířů mostu a všech souvisejících mostních a stavebních objektů obsažených v územním rozhodnutí a stavebních povoleních s respektováním jejich podmínek.

Technická rada po projednání všech okolností spojených se záměrem celkové rekonstrukce Libeňského mostu doporučila výstavbu nového obloukového mostu přes Vltavu. Zachovány by měly zůstat stávající polohy pilířů. Nový most tak bude splňovat podmínky udělených stavebních povolení. Přitom bude odpovídat současné době a respektovat vliv nové výstavby v oblasti Holešovic a Libně.

V rozhodnutí Rady se vyjádřil i primátorčin náměstek pro dopravu Petr Dolínek, který pohovořil o dalším postupu s případným dočasným vystavěním dočasného přemostění obou břehů umístěného proti proudu Vltavy.

Rozdala na Štědrý den 2017 Adriana Krnáčová rybí polévku naposled

K tomu všemu se má 26. dubna 2018 vyjádřit zastupitelstvo metropole. Proti je například čtyřkoalice, která tvoří s politiky hnutí ANO a ČSSD pražskou vládu. Souhlas však může s návrhem Rady Prahy očekávat od některých zastupitelů z řad opozice.

"Svým způsobem snést Libeňský most a nahradit jej novým, je do budoucna nejvhodnější řešení. Pamětníci si mohou vzpomenout na podobnou situaci, kdy byl vybudovaný nový most v místě bývalého Mostu barikádníků, která spojuje Holešovice a Troju," řekl pro Prvnizpravy.cz jeden ze zastupitelů, který se vmísil mezi novináře, aby si poslechl mimo jiné od paní primátorky, jak ostatně sama řekla, pravdu.

Nutno dodat takovou škodolibost, na kterou se nikdo z novinářů nezeptal. Jakou pravdu nebo dokonce polopravdu o Libeňském mostě by novinářům řekla první žena v Praze, kdyby kandidovala v podzimních volbách.(ps, Magistrát hl.m. Prahy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)