Svátek má: Havel

Politika

Velikost textu:

Proč tuto prasárnu dle médií hájí můj stranický kolega pochopit nedovedu

Proč tuto prasárnu dle médií hájí můj stranický kolega pochopit nedovedu

"Žádná soukromoprávní smlouva není nad ústavou a zákonem, natož smlouva, kterou Nečasova vláda “vyloučila” do budoucna možnost zdanění církevních restitucí," píše na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. 

Bývalý hejtman Michal Hašek
16. listopadu 2017 - 08:11

"Takové právo vláda nikdy neměla a nemá, jde o ústavní kompetenci parlamentu vypisovat daně. Že to Nečas s Kalouskem udělali a zejména proč, chápu. PROČ TUTO PRASÁRNU DLE MÉDIÍ HÁJÍ MŮJ STRANICKÝ KOLEGA však již pochopit nedovedu ... V této stejné smlouvě zároveň církve konstatovaly,že nebudou vznášet další nároky. A realita ? Stovky,možná tisíce žalob na obce,města a kraje,naprosto skandální. Jako šéf Asociace krajů jsem se v minulosti obrátil na premiéra Sobotku a vládu s podnětem k přezkoumání dodržování smlouvy ze strany církví a k možné výpovědi ...," konstatuje Michal Hašek.


"Milan Štěch byl v roce 2016 jedním z adresátů mého dopisu jako předsedy Asociace krajů ČR, jehož přílohou byla mj. právní analýza obsahující informace k možnosti jednostranné výpovědi soukromoprávní smlouvy mezi Nečasovou vládou a církvemi ... Analýza konstatuje, že ve smlouvě zakotvené ustanovení o nemožnosti předčasného ukončení smlouvy pouze jednou ze stran(fakticky státem) je ABSOLUTNĚ NEPLATNÉ s ohledem na judikaturu NS ČR, neboť bylo uzavřeno v rozporu s dobrými mravy ...," dodává Michal Hašek ohledně možnosti zdanit církevní restituce.

(ps, facebook Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto: ps)