Svátek má: Filip

Politika

Velikost textu:

Průmyslníci chtějí těžkou maturitu, aby měli levnou pracovní sílu

Průmyslníci chtějí těžkou maturitu, aby měli levnou pracovní sílu

Pochvalme ČT24 za pořad Události, komentáře vysílaný  4. října 2019. Redakce konečně volbou diskutujících úžasným způsobem ukázala na problémy středoškolské mládeže, jejíž představitel prohlásil, že průmyslníkům vyhovuje těžká maturita, aby získali levnou pracovní sílu.

René Schilke je předsedou České středoškolské unie
6. října 2019 - 07:20

Diskuse moderátorky Marcely Augustové s ředitelkou pražského Gymnázia Nad štolou a zároveň s předsedkyní ředitelů gymnázií Renatou Schejbalovou a s předsedou České středočeské unie Reném Schilkem se zabývala protesty středoškoláků požadující vyřazení matematiky z maturitní zkoušky.Nedostudovaný mladík Schilke se vyjádřil, jak by si představoval výuku matematiky, při které by nechtěl jen dosazovat čísla do vzorců, ale chtěl by sám s přispěním učitele matematiky přijít na vzorce. René Schilke rovněž požadoval rozdělení výuky matematiky na menší celky žáků, aby se pedagog mohl věnovat všem studujícím podrobněji.

Ředitelka gymnázia Renata Schejbalová prohlásila, že matematika se u nás neučí špatně a k dělení tříd dochází. Přiznala, že tušila, co se po vyhlášení maturitní matematiky s matematikou nakonec stane, že k maturitě neprojde.  Přijde jí však to líto, neboť se pro maturitní matematiku mnohé udělalo.

"Třeba se navýšil počet hodin výuky matematiky," řekla ředitelka gymnázia.

Diskutující středoškolák pak přišel s teorií, kterou chtěl vysvětlit, proč zejména průmyslníci baží po těžké maturitě s matematikou.

"Průmyslníci chtějí lidi bez vzdělání. Když nemáte maturitu,  pak nemůžete  jít na vysokou školu a tak se z těchto mladých lidí stane  požadovaná  levná pracovní síla do montoven," měl jasno nedostudovaný středoškolák Schilke.
Nu a v této chvíli zazářila moderátorka Marcela Augustová, která mladíkovi položila dvě zásadní otázky.Myslíte si, že průmyslnící jdou na to se lstí, aby škola byla tak obtížná, že mladí lidé na ni z obavy z matematiky ani nepůjdou?

Kdybyste čas, který věnujete protestům proti maturitě z matematiky, věnovali studiu právě té matematiky?

Mladík na otázky pořád mlel svoji a tak se diváci zase dozvěděli,  že špatný učitel učí špatně a tak podobně.

"Že Svaz průmyslu a dopravy chce nevzdělané lidi, je mimo!" řekla stručně k nápadu Reného Schilkeho o získávání levné pracovní síly Renata Schejbalova.

(ps, Události, komentáře, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)