Svátek má: Hedvika

Politika

Velikost textu:

To se stalo za komunismu! Můžete tu dobu časově upřesnit?

To se stalo za komunismu! Můžete tu dobu časově upřesnit?

Nesmysly říkají nejenom studenti a mladí lidé a třeba i politici, novináři a rovněž i bývalý prezident, když s vážnou tváří prohlásí, že se to stalo za komunismu. Klidně se jich pak zeptejte, zda-li vám mohou tu dobu časově upřesnit.

Kachna a ještě tomu na neděli
17. prosince 2017 - 05:14

Proč vyžadujete časové upřesnění té doby? Není vám  snad něco jasné?

"Vždyť tady žádný komunismus nebyl. Jiné je, když řeknete, že se to stalo za vlády komunistů. To pak víte, že se to stalo od 25. února 1948 do ledna 1990," má  jasno student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby dostudoval.

Neříkejte, že pan profesor Klaus to neví a přesto se i on dopouští omylu naposled při setkání s Vladimírem Mečiarem?

"To víte, že to ví, ale už je to taková zavedená průpovídka, kterou i on propasuje do svých projevů a rozhovorů. Představte si, kdyby řekl, že trpěl za socialismu. Nejhorší jsou ovšem mladí všeho schopní aktivisté, kteří na názory starších lidí, když mladým chybí argumenty, reagují nařčením ... ty jsi studoval za komunismu, ty jsi ovlivněný komunistickou ideologií. To musíte sami uznat, že je to argument jako kráva."

Co radíte těm, kteří se takto nechtějí nechat  umlčet?

"Klidně ať těm protivníkům  řeknou, že jsou hloupí, že jste studovali za socialismu, neboť za komunismu to ani nešlo, protože ten tady nikdy nebyl."

Napadá vás ještě další záměrně popleteně používaný  výraz, který se nyní běžně používá třeba  v médiích nebo v řečích politiků?

"V poslední době se rozmohly v médiích výrazy jako jsou zahraniční agenti a  proruská propaganda. To je nyní módní označení pro všechno, co informuje pozitivně o dění v Rusku nebo za bývalého tuzemského režimu. Stačí, když si nějaký idiot přečte zprávu, že Rusko vyhrálo v hokeji a nedej bože ještě nad USA, tak hned už je ta zpráva proruská nebo v případě, že ta zpráva vyjde na internetu, tak bude skupinou do nejrůznějších médií nalezlých samourčených znalců označený další proruský web."
Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)