Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Kdo má věřit „Francii zrádné“ a „perfidnímu Albionu“?

Zbořil: Kdo má věřit „Francii zrádné“ a „perfidnímu Albionu“?

Celý minulý týden přicházely  zprávy o významných agentech mezinárodní politiky,  kteří ve věku elektronických médií a spojení všech se všemi a se vším, vyrazili do různých koutů světa, aby si tam potřásali rukama (někteří i objímali, a po vzoru Leonida Iljiče dokonce líbali).

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
26. května 2018 - 03:20

Protože trvání těchto výletů do zahraničí bylo jen jeden nebo dva dny, a délka letů z místa na místo několik hodin, nedá se dělat nic jiného než se domnívat, že kusé zpravodajství o této cestovní horečce v ČR nic jiného, než se obrátit na alternativní weby a,  nehledě na seznamy těch dle vládních vašnostů „fejknuté“,  na nich hledat informace, které se jinde nedají nalézt. Uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

A co vy na to pane Zbořile?

Díky kritickému čtení a komparaci těchto zpráv a komentářů se dá  i z těchto státem, pohlaváry  EU a muži v zeleném z NATO znevažovaných médií, alespoň tušit, oč těmto létajícím politikům vlastně jde,  nebo dokonce i nejde.

Jak už jsme psali tak asi "říše zla" nemůže mít "kamaráda z USA"...
Jeden krok dvou korejských prezidentů přes 38.rovnoběžku inspiroval amerického prezidenta k rozhodnutí zaletět si do Singapuru a tam se sejít s prezidentem KLDR. Po několika dnech tento svůj velkolepý plán zase odvolal, protože prý na severu Korejského poloostrova jsou politici a vojáci kteří zlobí a nechtějí vydat Spojeným státům nukleární zbraně ze svého potenciálu zastrašování. (To jeden den doporučovala jedna z jasnozřivých redaktorek Zpravodajství ČT.) Takže do Singapuru nejedem, za to ale dva agenti ze Spojených států přiletěli na konferenci do Prahy, kde se tak trochu pohádali na téma „Co se děje v Americe“. Jeden z nich, který během volební kampaně stál na straně Donalda Trumpa, dokonce ad marginum prohlásil, že Angela Merklová, hlavní představitelka přátelského sousedního státu ČR, kterou si u nás mnozí považujeme, bude zapsána do historie jako“nejhorší politička 21.století“. Snad abychom nezapomněli, jak se psávalo na gramofonových deskách první republiky, kdo je „His Master´s Voice“.

Nejenom Zeman, ale i Merkelová a všichni další světoví státnící se snaží kamarádit s Čínou...
Nejhorší politička 21.století ale přesto vyrazila do ČLR,  jako kdyby chtěla americkým geopolitikům ukázat, že i SRN, a tak trochu i EU, mohou najít své místo na euroasijské cestě. O lidských právech se moc nemluvilo, jen jeden z čínských hodnostářů vzkázal, že ve vztahu k lidským právům si obě strany zachovají svůj vlastní přístup. O Tibetu také nepadlo ani slovo a zklamaly i české radnice a okna ve Sněmovní, které nevyvěsily na protest tibetské vlajky. Dokonce ani Miroslav Kalousek se nezahalil a nespěchal na Hrad protestovat, vzhledem k tomu, že se do ČLR chystá i český prezident. Kritici prezidenta Zemana tak promeškali zase jednu příležitost, jak jej pohnat k zodpovědnosti pro nic menšího než spiknutí proti ČR ve spolupráci s cizí mocí.

A conávštěva Macrona v Petrohradu....
Konečně zklamal a nezklamal ani Emmanuel Macron. Nejdříve oznámil cestu do Prahy, pak ji zrušil, protože letěl se svou paní do Washingtonu, kde s americkým prezidentem dojemně vzpomínali na v Olomouci kdysi vězněného generála markýze de La Fayetta, účastníka dvou revolucí. Potom dal přednost cestě do Sankt Petěrburku za Vladimírem Putinem. Petrohrad označil jeden z jeho průvodců za metropoli evropské a světové kultury a jistě to bylo proneseno s vědomím, že V.V.Putin kdysi zahajoval svou politickou kariéru jako starosta této bývalé metropole carského Ruska. Ale nakonec se prý sám velký Macron rozhodl, že do Prahy pojede. Ale kdo má věřit „Francii zrádné“ a „perfidnímu Albionu“, o kterých psali čeští básníci už v roce 1938?

Vypadá to, že v dnešní době mají cesty státníků jen symbolický význam. Figurkami na šachovnici hýbají nám neprůhledné zájmy nevolených elit a cestující agenti mezinárodní politiky si jen nešťastně myslí, že ji právě oni a nikdo jiný tvoří.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)