Svátek má: Květa

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Návrat k západním hodnotám? Věrozvěsti ale přišli z Východu!

Zbořil: Návrat k západním hodnotám? Věrozvěsti ale přišli z Východu!

<< VIDEO >> Velmoci se vždy rády připojí do nějakých velkých celosvětových projektů, ale závěry z toho vyplývající ignorují a potom bez ohledu na to dojednají své zájmy bilaterálně, reagoval v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil na Trumpovu návštěvu Polska.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
8. července 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Nejočekávanější událostí tohoto týdne je jistě příjezd Donalda Trumpa do Evropy na summit G20 a jeho setkání s Vladimirem Putinem, ale ještě před tím by nás měla zajímat Trumpova návštěva v Polsku, kde mu byl představen oprášený polský projekt "Mezimoří".
"Velmoci se vždy rády připojí do nějakých velkých celosvětových projektů, ale závěry z toho vyplývající ignorují a potom bez ohledu na to dojednají své zájmy bilaterálně. Z tohoto pohledu se můžeme i dívat na Trumpovu návštěvu v Polsku, tím se posílila pozice Polska v EU, a to po kritice trvající déle než rok ze strany Bruselu. A právě podání ruky a odsouhlasení projektu Mezimoří ze strany USA  může oslabit pozici Německa v rámci EU," upozornil Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

U nás se objevují další kandidáti na prezidenta a KDU-ČSL ve spojení se STAN by se nedostala vůbec do sněmovny, jak je vidět průzkumy mají silnou moc...
"Tady mají asi nejenom občané velmi málo informací co se děje uvnitř KDU-ČSL, nejenže je kritizuje senátor Čunek, ale ani členové této strany asi nevědí jak volit, jaký důsledek mohou mít podivuhodně sestavené kandidátky. A to že se oba představitelé o tom dohadují na Velehradu při oslavách příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje, tak to také nesvědčí o tom, že se snaží vracet ke křesťanským evropským hodnotám Západu, protože přece ti věrozvěsti přišli z Východu," s úsměvem reaguje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)