Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Nová politika nemůže být postavena na zášti a zlovolnosti

Zbořil: Nová politika nemůže být postavena na zášti a zlovolnosti

<< VIDEO >> Máme zvoleného prezidenta, ale tábor protizemanovců pokračuje dále v „boji“ proti Miloši Zemanovi, spíše by se měli zamyslet nad tím, že až prezident Zeman skončí tak koho navrhnou na jeho místo, s antizemanovstvím už to nepůjde…

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
10. února 2018 - 03:20

A co vy na to pane Zbořile?

„Ať už bude Zeman nebo nebude ve funkci pět let, tak tady nevidím žádnou osobnost, která by ho nahradila. Antizemanovci mluví jenom o politice změny, ale ještě nikdo neřekl, co to vlastně je, co má být obsahem té změny a co má být obsahem té nové politiky. Ale ta nová politika nemůže být postavena na zášti a zlovolnosti,“ objasnil Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

V jihokorejském městě Pchjongčchangu začala dlouho připravovaná a s napětím očekávaná XIII. zimní olympiáda. V jižní Koreji byli přivítáni severokorejští sportovci a nejvyšší činitel KLDR spolu se sestrou Kim Čong-una navštívili Jižní Koreu. A omilostněným ruským sportovcům opět zakázal MOV start na olympiádě, zkrátka jako téměř každou olympiádu i tu v Jižní Koreji ovlivňuje politika a politici…
„Ta spolupráce mezi oběma Korejemi je pro mnoho lidí na světě velmi zajímavá a překvapivá, v Japonsku se o ničem jiném nemluví, jak na to budou reagovat ve Spojených státech , v Číně a Moskvě, nevíme. Korejský poloostrov si rozdělily po válce v roce 1945 Sovětský Svaz a USA na sever a na jih , ale Korejci naopak snili o tom, že přijde nějaký sjednotitel, úplně se Korejský poloostrov rozdělil po korejské válce v roce 1953. Při svých pobytech v Jižní Koreji jsem viděl spoustu demonstrací za sjednocení a také demonstrace, kde tisíce demonstrantů pálilo americkou vlajku, takže uvidíme jak nakonec to všechno přátelení dopadne,“ řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Vypadalo to tak, že v Německu je už koaliční dohoda o vládě před podpisem…
„Ano, dohodly se mezi sebou strany koalice CDU/CSU a SPD a kdyby v Německu znali naše novinářské články z roku 2001, tak by tu smlouvu mohli klidně nazvat opoziční nebo taky oposmlouvou, ale ona je to vlastně dohoda o stabilním politickém a ekonomickém prostředí a že k tomu ty strany dospěly není přece žádnou tragédií,“ upozornil Zdeněk Zbořil.


Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)