Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Zpráva o koupi TV Nova měla vyvolat chaos na mediálním trhu

Zbořil: Zpráva o koupi TV Nova měla vyvolat chaos na mediálním trhu

<< VIDEO >> Kolem toho obchodu se vyrojily podivuhodné zprávy, celá společnost PPF je dávána do spojitosti s Čínou a jejím politickým systémem a ekonomikou, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil..

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
2. listopadu 2019 - 03:20

Kromě oslav svátku výročí republiky a předání vyznamenání, vzbudila pozornost o tom, že nejbohatší Čech Petr Kellner kupuje společnost CME, to znamená i TV Novu. V Sýrii američtí vojáci zabili velitele IS Abú Bakr al-Bagdádího, ale jak je vidět v Sýrii jde také nebo hlavně o ropu.

A co vy na to pane Zbořile?

„Já bych začal  u pokusu vyvolat tsunami zprávou o koupi televize Nova společností PPF, O tom informoval naprosto věcně  Vladimír Mlynář, vystupující jako mluvčí PPF. Celý obchod musí projít schválením orgány EU a národními regulátory, tzn. minimálně ještě půl  roku. Kolem toho se vyrojily podivuhodné zprávy, celá společnost PPF je dávána do spojitosti s Čínskou lidovou republikou a jejím politickým systémem a ekonomikou. Vyvozovat z toho  a z navazujícího prohlášení  plukovníka Koudelky, že nás ohrožuje Čína a Ruská federace, tak to se mi zdá skoro absurdní. Mě by zajímalo, že když mluvíme o Číně a Rusku, že jsou nepřátelé, jestli si naopak také v těch zemích o nás nemyslí, že my jsme  ti nepřátelé,“ upozornil Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

„Nejenom v Číně, ale celé jihovýchodní a jižní Asii se ideologie lidských práv prezentovaná a uváděná do tohoto teritoria prostřednictvím armád je dost nepopulární  a na rozdíl od tzv. asijských hodnot  se někdy i  považuje za nový pokus o evropskou kolonizaci nebo euroamerickou . Ruská federace oznámila, že podezírá  USA, že její společnosti kradou z části syrského území ropu a že se odváží  cisternami k pobřeží. Konečně tedy došlo k přiznání, že jde v syrském konfliktu o ropu a že nejde o lidská práva, že nejde o islám a neislám a že si konečně velmoci přiznaly o co jim jde,“ komentuje Zdeněk Zbořil.

Zabití Abú Bakr al-Bagdádího…

„Co se stane po zavraždění  Abú Bakr al-Bagdádího, který byl bleskurychle zabit a bleskurychle pohřben, v islámském světě se to dá těžko odhadnout, ale já se obávám, že to není čin, který přispěje k uklidnění v té oblasti a že velmoci a jejich snaha  nebo těch, které se za něj považují, obracet se na jednotlivce nebo kmenová společenství  a nikoliv na řádně existující vlády zemí , kde je pevně vymezená hranice, tak tím došlo ke konfliktu v celé této oblasti , který končí dnes krvavými demonstracemi v Iráku , kde se díky odstranění Saddáma Husajna, také podivným  způsobem odstraněným,  dostali na úroveň politicky, ale hlavně ekonomicky rozvráceného státního celku,“ charakterizuje Zdeněk Zbořil.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)