Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Bohatý adventní program na Zámku Svijany

Bohatý adventní program na Zámku Svijany

Zámek Svijany, stejně jako mnoho dalších českých hradů a zámků, ukončil k poslednímu říjnovému dni letošní sezónu, během níž na něj zavítalo více než 11 tisíc návštěvníků.

Advent na Zámku Svijany
27. listopadu 2018 - 07:00

I během zimních měsíců se však mohou zájemci předem individuálně objednávat na prohlídky vnitřních expozic zámku. Během adventu na ně navíc čeká několik zajímavých akcí na nádvoří zámku i v zámecké kapli. Všechny akce probíhají zdarma nebo s dobrovolným vstupným a v rámci adventního programu zámek zve i k návštěvě expozic za zvýhodněné vstupné.

Přestože oficiální zámecká sezóna skončila, Zámek Svijany se pro veřejnost nezavírá. Do adventního období zámek vstoupí již v pátek 30. listopadu vánočním koncertem dětského pěveckého sboru Zvonky Mnichovo Hradiště, který návštěvníky naladí do sváteční atmosféry. První adventní neděli, 2. prosince se na nádvoří svijanského zámku slavnostně rozsvítí vánoční strom. Následovat bude koncert Míši Mervartové, která v zámecké kapli zazpívá vánoční repertoár za doprovodu varhan, jež slaví první rok od své renovace.

„Druhý adventní víkend bude věnován hlavně dětem. V neděli 9. prosince zavítá na Zámek Svijany loutkový soubor Čmukaři z Turnova s divadélkem Dračí pohádky,“ říká manažer zámku Libor Stejskal a dodává: „O třetím adventním víkendu, konkrétně v sobotu 15. prosince si přijdou na své dospělí na tradičních adventních trzích, kde mohou zakoupit drobné dárky, vánoční kapry, stromky, ochutnat regionální speciality a zahřát se svařákem při zpěvu koled.“

Adventní program na hradech a zámcích v Libereckém kraji

Sobotní odpoledne završí koncert sboru Musica Fortuna v zámecké kapli. V posledním týdnu před Vánoci jsou na Zámku Svijany přichystány hned dvě akce. Ve středu 19. prosince vystoupí v zámecké kapli sólista Národního divadla Luděk Vele s repertoárem plným oblíbených koled a v pátek 21. prosince zazní na zámeckém nádvoří Česká mše vánoční – Hej mistře od J. J. Ryby, kterou zazpívá pěvecký sbor Antonína Dvořáka Turnov, v čele se sólisty Luďkem Velem, Evou Lédlovou a Ludmilou Infeldovou.

Libereckenovinky.cz informoval Luboš Spálovský z Temper Communication a.s.

(jv,libereckenovinky.cz foto:temcom)