Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Budoucí oceněné osobnosti zatím zná jen pracovní komise

Budoucí oceněné osobnosti zatím zná jen pracovní komise

Pocta hejtmana Libereckého kraje je již tradičním oceněním, které hejtman uděluje významným osobnostem našeho kraje. V uplynulém týdnu se v budově Krajského úřadu sešli pověření lidé, aby se poradili a z nominací společně vybrali konečný seznam budoucích oceněných.

Hejtman Martin Půta
13.srpen 2017 - 07:00
Začátkem týdne se na Krajském úřadu sešla pracovní komise, která měla za úkol vybrat několik osobností, jež budou oceněny během slavnostního večera v Den vzniku samostatného Československého státu.

Z občany navržených osmnácti lidí nakonec vyvolila šest jmen, která jsou zatím držena v tajnosti. Zajímavostí je že oproti jiným letům, v tomto roce lidé nominovali nejvíce muže. Na všech správně podaných nominačních formulářích jich bylo celkem patnáct.


Všech šest vybraných osobností bude letos pozváno na slavnostní večer 24. října do Oblastní galerie Lázně, kde přeberou od hejtmana kraje dekret Poctu hejtmana a zlatý Hejtmanský dukát. Součástí předání je také oficiální poděkování za jejich působení, činnost, jednání, že nějakým způsobem reprezentují Liberecký kraj a přispívají k jeho věhlasu a dobrému jménu.

Libereckenovinky.cz informovala Marie Šimice za Krajský úřad Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.kú)