Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Cenu Karla Hubáčka získalo sídlo společnosti Lasvit

Cenu Karla Hubáčka  získalo sídlo společnosti Lasvit

Originální architekturu, zajímavé stavby i jejich tvůrce hodnotí porotci v již tradiční Soutěži Karla Hubáčka. Vítězem letošního ročníku je sídlo společnosti Lasvit.

Sídlo společnosti Lasvit
14. září 2020 - 07:00

Ceny si rozdělili účastníci i v několika dalších kategoriích. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a krajský radní Michal Kříž.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do letošní soutěže přihlásili se svými projekty a úspěšnými stavbami. Vážím si toho, že v našem regionu vznikají stavby, které jsou nejen funkční, ale také krásné. Velice mě těší, že hlavní cenu získala společnost Lasvit. Dokazuje to, že oblast Novoborska je kolébkou kvalitního sklářství a šperkařství a zejména talentovaných lidí, kteří dokáží přinést pozoruhodné a odvážné inovace také do stavitelství,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Jsem velice rád, že soutěž má v našem kraji již dlouholetou tradici. První ročník se konal v roce 2004. Letos se tak o nejlepší stavbu regionu ucházeli účastníci již pošestnácté. Rozhodně bylo z čeho vybírat a porota složená z významných odborníků věnovala výběru mnoho úsilí,“ dodal Michal Kříž, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Ceny pro vítěze kategorií vyrobila opět Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod podle návrhu studenta Romana Mareše. Jeden z partnerů soutěže, Česká mincovna, věnoval pro oceněné medaile Děkujeme a pro absolutního vítěze sadu stříbrných mincí Notre Dame. Celkem se do letošní soutěže přihlásilo 45 staveb a projektů. Vítězem loňského ročníku se stala Mateřská škola Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou.

Soutěž Karla Hubáčka pořádá Liberecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českým svazem stavebních inženýrů a městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Semily a Turnov. Hlavním organizátorem akce je Agentura regionálního rozvoje s.r.o.

Cena Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2020 – výsledky:
1)    Hlavní výherce – Cena Karla Hubáčka
Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor

2)    Kategorie NOVOSTAVBY
1.    místo – Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor
2.    místo – Malá vodní elektrárna Přepeře II
3.    místo – Nová městská knihovna v Hrádku nad Nisou

3)    Kategorie REKONSTRUKCE
1.    místo – Revitalizace areálu Pivovaru Cvikov
2.    místo – Kittelův dům – rekonstrukce roubeného domu z r. 1747
3.    místo – Rekonstrukce vily Rudolfa Háska, Jablonec nad Nisou

4)    Kategorie JUNIOR
Porota se usnesla cenu neudělit, ale ocenila za účast Petru Kučerovou za Spolkový dům v Chrastavě.

5)    Cena VEŘEJNOSTI
1.    místo – Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor
2.    místo – Věžový vodojem Ohrazenice
3.    místo – Malá vodní elektrárna Přepeře II

6)    Cena INOVACE
Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor

7)    Cena HEJTMANA
Zámek Doksy

8)    Čestné uznání poroty
Secesní bytový dům Korejská v Jablonci nad Nisou – rekonstrukce fasád. Za příkladný přístup společenství vlastníků k celkové péči o historický dům.

9)    Osobnost ve stavebnictví
Ing. Ivo Sušický
Významně se podílel na vzniku jedné z nejvýznamnějších vodárenských soustav v regionu, která zajišťuje dodávky pitné vody a odkanalizování obcí v Libereckém a Ústeckém kraji.

Muzeum Vysočiny Jihlava zve na přednášku CESTA NA MĚSÍC, KTERÁ SE NEPOVEDLA

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Liberecký kraj

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)