Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Čertovské jízdy v Jablonci nad Nisou a premiérově v Semilech

Čertovské jízdy v Jablonci nad Nisou a premiérově v Semilech

Ve středu 4.prosince premiérově vyjel v Semilech „retro  čerťák“ - historický autobus Škoda RTO.  Den na to, 5. prosince, svezla čertovská posádka děti v Jablonci nad Nisou v autobusu příměstského typu.

Nástup do Čertovského autobusu
8. prosince 2019 - 07:00

Ve stejný den zorganizovala Základní odborová organizace MADCL čertovský autobus i v České Lípě, který letos děti nejen pobavil a potěšil, ale především pomohl dobré věci.

Oblíbené čertovské autobusy BusLine vypravil už po dvanácté a zcela premiérově v Semilech, kde se děti mohly pokochat retro pekelným erťákem, který do té doby pravděpodobně znaly jen z vyprávění svých prarodičů. Další den se pekelná posádka tradičně přesunula do Jablonce nad Nisou a dětem nadělovala v autobusu příměstského typu. Děti měly pojízdné peklo opět zdarma a tradiční čertovská posádka v podobě  Mikuláše, anděla a dvou čertů byla jako vždy štědrá a odměnila každé dítko, které zazpívalo nebo zarecitovalo. Tato tradice každoročně pobaví stovky cestujících nejen z řad malých pasažérů, ale i jejich rodičů a prarodičů, kteří si díky jízdě v historickém autobusu rádi zavzpomínají na „staré časy“.

Úplně poprvé se čertovským autobusem mohly svézt semilské děti, a to hned v krásném červeném historickém autobusu Škoda RTO, který poutal pozornost jak samotných dětí, tak i jejich rodičů. Především pro ně a prarodiče byl veterán doslova raritou, mnoho z nich si pořizovalo jeho fotografie do svých fotoalb. Dopoledne se k čertovskému programu připojila MŠ Benešov u Semil, posádka je provezla cca 30min okruhem do Semil a zpátky. Děti se nejprve bály, ale vhledem k tomu, že si pro čerty připravily obrázky čertíků, byli na ně naši čerti hodní a s dětmi se rychle skamarádili. Nadšené byly nejen samotné děti, ale i paní učitelky, které čertovskou akci moc chválily. Odpoledních jízd už využili rodiče s dětmi a nejvíce obdivovali jak červený erťák, tak i kostýmy posádky, především čertů.V Jablonci nad Nisou je čertovská posádka už jako doma, takže se pekelných jízd zúčastnily tři mateřské školy. Poprvé vyrazila MŠ Čtyřlístek a děti měly připraveno hned několik písniček jak o čertech, tak o andělovi i Mikulášovi. Dětičky obměkčily naši posádku natolik, že čertíci na ně byli moc hodní, a to hlavě na ty, které uronily nějakou tu slzičku. Tradičně se zúčastnila MŠ Lovecká se svou spřízněnou německou "družinou" - partnerskou německou školkou z Oderwitz. Děti zazpívaly české i německé písničky s vánoční tematikou a čertům, andělovi i Mikulášovi společně popřály veselé Vánoce. Pojízdné peklo si nenechala ujít ani MŠ Střelecká. Odpolední jízdy patřily rodičům s dětmi a opět u nich sklidily úspěch. Ani letos nechyběl tradiční únos autobusu, kdy čert vyhodil řidiče od volantu a unášel autobus do pekla. Tentokrát si to ale anděl nenechal líbit, čerta z poza volantu vystrnadil a cestující v bezpečí zavezl do cílové stanice. Čertovská posádka opět vytvořila skvělou atmosféru a náladu podtrhovala stylová výzdoba, která mnohé lákala k fotografování.


V České Lípě čertovský autobus splnil charitativní poslání, výtěžek z jízdného bude věnován Základní škole, Praktické škole a Mateřské škole Česká Lípa. Finančně přispěje i skupina BusLine a ve čtvrtek 12. prosince bude vedení školy oficiálně předán šek s finančním darem.

Říp je nejpamátnější českou horou

Na děti, které se letos nemohly zúčastnit, se čertovská posádka bude těšit příští rok a všechny srdečně zve na další ročník „pekelných jízd“.

Libereckenovinky.cz informovala Mgr. Nikola Bradíková, PR manager , BusLine Support s.r.o..

(red,libereckenovinky.cz,foto:BusLine)