Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Česká Lípa: Kultura nabídne Janžurovou nebo Dyka

Česká Lípa: Kultura nabídne Janžurovou nebo Dyka

Po prázdninách, které se v kultuře nesou hlavně v duchu akcí pod širým nebem, se program Kultury Česká Lípa od září zase rozjíždí naplno jak v divadle, tak v KD Crystal.

Ilustrační foto
21. srpna 2019 - 07:00

Už 10. září se mohou příznivci kultury těšit na koncert zpěvačky Dashy, mimo jiné držitelky ceny Thálie, a to v doprovodu Pajky Pajk Quintetu neméně skvělého hudebníka Martina Kumžáka. Do KD Crystal také se svou kapelou zavítá známý folkař Vlasta Redl. Divadelní příznivci budou mít možnost v Jiráskově divadle vidět herecký koncert Ivy Janžurové, která se spolu s Igorem Orozovičem představí v silné a působivé hře Božská Sarah.

Říjen s listopadem přinesou hned tři velké koncerty. 5. října přijede do České Lípy funk-rocková legenda, skupina J.A.R., která letos 17. listopadu oslaví 30 let. Závan swingu přiveze populární herec a zpěvák Vojtěch Dyk v doprovodu jednoho z předních českých swingových orchestrů, B-side Bandu. Koncert s podtitulem 10 let Beat ve swingu připomíná jejich vzájemnou 10 letou spolupráci, a že se jedná o spolupráci úspěšnou, mimo jiné dokládají i vyprodané haly při nedávných koncertech s Janáčkovou filharmonií Ostrava.


Rockové fanoušky zase potěší koncert skupiny Wohnout plánovaný na 23. listopadu. Ovšem ani divadlo nezůstane ve stínu velkých koncertů zapomenuto. Nabídne tragikomedii s názvem Gin game o neobvyklém setkání dvou lidí v domově důchodců, v hlavní roli se Zuzanou Kronerovou nebo koncert Michala Pavlíčka a Moniky Načevy za doprovodu smyčcového quartetu, který připomene výročí 30 let od sametové revoluce.


V předvánočním čase se pak jako již tradičně v divadle objeví Fešáci se svým vánočním koncertem a v roli svého nejslavnějšího vodníka, hastrmana Čochtana, přijede s derniérou představení Čochtan vypravuje, herec Josef Dvořák.

Vánočním koncertem v KD Crystal pak bude 14. prosince koncert zpěvačky Anny K.

„Letošní podzim máme kulturně opravdu bohatý. Dramaturgicky jsme se snažili program koncipovat tak, aby si vybral úplně každý, a myslím, že se nám to v zásadě povedlo, protože nabídka našich akcí je opravdu rozmanitá,“ uvedla Tereza Vraná, ředitelka Kultury Česká Lípa.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informoval Milan Kořen z příspěvkové organizace KULTURA ČESKÁ LÍPA.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)