Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Českolipské muzeum hostí výstavu hub

Českolipské muzeum hostí výstavu hub

Tradiční výstavu hub pořádá Ekoporadna Orsej, jež působí při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Z plakátu k akci
13. září 2022 - 07:00

Uskuteční se o víkendu 16. až 18. září v ambitu muzea. I letošní ročník nabídne zajímavý podzimní zážitek.

Program začíná již tradičně v pátek, a to mezi 10. a 14. hodinou pásmem pro žáky mateřských a základních škol. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem objednat. Po celou dobu trvání výstavy bude pro děti i dospělé připraveno doprovodné stanoviště s činnostmi v houbovém stylu.

„Všichni, kteří sbírají jen houby s hnědou hlavou a nepouštějí se do experimentů, budou překvapeni, jaké všechny druhy hub, které často v lese jen míjejí, jsou jedlé,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na sobotu 17. září pořadatelé uchystali mykologickou poradnu. Od 13 do 16 hodin zodpoví mykolog Martin Kříž Vaše dotazy a pomůže s určením konkrétních druhů.

„Kdo se chce aktivně zapojit, může přinášet houby v týdnu před výstavou, to jest od pondělí 12. do čtvrtka 15. září. Je možné také přinést i fotografie výjimečných nálezů z minulé sezony,“ doplnila Kateřina Ledvinová, koordinátorka výstavy.Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma. Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě ji pořádá za finančního přispění Libereckého kraje.

Libereckénovinky.cz informoval Jan Mikulička, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
23%
Ne
transparent.gif transparent.gif
54%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%