Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Chtějí zlepšit dopravní spojení v Trojzemí

Chtějí zlepšit dopravní spojení v Trojzemí

Političtí zástupci okresu Zhořelec, Libereckého kraje a zemského okresu Görlitz, měst Bogatyně, Žitava, Hrádek nad Nisou a dopravních svazů ZVON (Horní Lužice – Dolní Slezsko) a KORID LK podepsali v sobotu 2.listopadu  v polském Porajówě společné prohlášení.

Slavnostní podpis prohlášení
3. listopadu 2019 - 07:00

Společné Prohlášení  bylo podepsáno u příležitosti oslav 160. výročí železničního spojení Liberec – Žitava v polském Porajówě.

V Prohlášení připomínají svým národním vládám, že je třeba se co nejdříve shodnout na vyřešení opravy 2,7 kilometru dlouhého polského úseku na této trase a na vybudování zastávky právě v Porajówě.

 Liberec: Lesík ve Fibichově ulici dostává nový ráz


„S ohledem na skutečnost, že tato trasa představuje velmi důležité spojení v rámci euroregionu, které propojuje Liberecký kraj, ale také polské Krkonoše se saským hlavním městem a německou a evropskou sítí železnic, prosíme polskou centrální vládu, aby přistoupila na nabídku německé a české strany. Po patnácti letech společného soužití v Evropské unii není možné stav železnice považovat za úspěch," vysvětlil hejtman Libereckého kraje Martin Půta cíl společného prohlášení.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička.

(vm,Libereckenovinky.cz, foto:Jan Mikulička)