Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Cizinec si myslel, že se u nás může řídit pod vlivem

Cizinec si myslel, že se u nás může řídit pod vlivem

Domníval se, že v Čechách nějaká ta tolerance alkoholu za volantem je. Policisté jej vyvedli z omylu a náležitě poučili.

Ilustrační foto
18. dubna 2019 - 07:00

V neděli 14. dubna, před půl čtvrtou ráno, zastavila policejní hlídka osobní automobil. Nedaleko centra Liberce usedl za volant svého VW 26letý cizinec. Jakmile mladík uposlechl výzev k zastavení, přistoupili policisté k jeho kontrole a ke kontrole vozidla.

Roztodivná mužova gesta a skleněný pohled nasvědčoval tomu, že není všechno v úplném pořádku. Přišla tedy na řadu orientační dechová zkouška. Světe div se, byla pozitivní. Mladík na svou obranu policistům sdělil, že se domníval, že je v Čechách nějaká ta alkoholová tolerance.


Nepočítal však s tím, že bude vysvětlovat bezmála 2,3 promile. Mladík nasadil pomyslnou korunu svému počínání také tím, že nepředložil žádný z dokladů potřebných při řízení vozu. Řidičské oprávnění, osvědčení o registraci vozidla, zákonné pojištění a dokonce ani ten, kterým by prokázal svou totožnost. Toleranci, která by umožňovala i jízdu bez potřebných dokladů, mladík raději ani nezmínil. Zajistil si vůz a následoval muže zákona na policejní služebnu.

Po neodmyslitelné administrativě si převzal „pozvánku“ na následující den, aby k případu podal náležité vysvětlení. Již střízlivému mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě odsouzení může „vyfasovat“ trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

O celém případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)