Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Daňové příjmy půjdou i do cestovního ruchu

Daňové příjmy půjdou i do cestovního ruchu

Z vyšších daňových příjmů letos Liberecký kraj investuje půl milionu korun do monitoringu cestovního ruchu, konkrétně na mapování návštěvnosti Libereckého kraje.

Ilustrační foto
2. února 2019 - 07:00

„Čím dál tím více se ukazuje potřeba, mít k dispozici údaje o cestovním ruchu,“ říká Květa Vinklátová, radní pro rezort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Jde zejména o data z ubytovacích zařízení, návštěvnosti jednotlivých turistických cílů, využívání stezek a dalších údajů,“ doplňuje Vinklátová.

Potřeba zjišťování dat navíc plyne z Koncepce státní politiky cestovního ruchu stejně jako ze Strategie rozvoje kraje.

Pět set tisíc korun bude použito na zjištění návštěvnosti kraje a jeho turistických oblastí na základě využití zbytkových dat mobilních operátorů. „Kromě ´statických´ dat získáme i přehled o pohybu a rozložení návštěvníků v čase a místě, takže bude jednodušší a lepší, plánovat marketingové kampaně či pozorovat využívání potenciálu cestovního ruchu v kraji,“ udává Eva Hornová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje.

V Kamenickém Šenově vznikne inkubátor výtvarných talentů

Poskytovatelé mobilních sítí monitorují data na základě připojení mobilního telefonu k vysílačům, na nichž probíhá ověření telefonu. K přihlédnutí k potřebě cestovního ruchu je pak možné zjistit informace také o počtu návštěvníků z jiných zemí, celkovém počtu přenocování, frekvenci návštěv na území ČR a další. Vedle tohoto měření bude navíc proveden marketingový průzkum na vnímání značky a destinace Liberecký kraj. Již v polovině letošního roku by mohl mít kraj první výsledky o směřování návštěvníků.

„Vzhledem k tomu, že v posledních letech žádné takové větší měření provedeno nebylo, jsme velmi zvědavi, jak se poměnilo rozložení a struktura návštěvníků v kraji,“ doplňuje Květa Vinklátová.

Libereckenovinky.cz informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

(jv, Libereckenovinky.cz, foto: arch.kú)