Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek

Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek

Ponožky, dřevěné hračky, bylinné čaje, keramiku, ale i třeba boty, pletené zboží nebo regionální a originální dobroty. Mezi výrobky regionálních řemeslníků a výrobců si určitě vyberete vánoční dárky pro své blízké i drobnosti pro kolegy či přátele.

Ilustrační foto
3. prosince 2021 - 07:00

Vybrat si mezi desítkami výrobků můžete na internetovém portále Liberecký kraj sobě.

„Udělat radost můžete i maličkostmi nebo pěknými výrobky, které neputovaly přes půl světa, ale vznikly s láskou a péčí v místě, kde žijete. Navíc podpoříte v dnešní nelehké době drobné řemeslníky, kteří přišli o možnost prodeje například na zrušených vánočních trzích. A to přeci stojí za zvážení,“
vyzývá Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pověřený řízením řízení resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.Na webových stránkách projektu Liberecký kraj sobě www.lksobe.cz najdete na dvě stovky producentů z Libereckého kraje, od kterých můžete snadno nakupovat lokálně a podpořit tak místní ekonomiku. „V tematických kategoriích si zájemci vyhledají tipy na něco dobrého nebo něco na zahradu či do domácnosti anebo najdou i pěkné oblečení na sebe. V databázi jsou také výrobci nesoucí některý z certifikátů Regionální produkt či další ocenění, jako třeba Potravina roku,“ přibližuje Petra Handlířová z Agentury regionálního rozvoje, která je příspěvkovou organizací Libereckého kraje a portál spravuje.  
Libereckénovinky.cz imformovala Blanka Freiwilligová, tisková mluvčí Libereckého kraje

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)