Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Den architektury představí Turnov jako město na Jizeře

Den architektury představí Turnov jako město na Jizeře

Oslavy světového Dne architektury budou v Turnově probíhat již druhým rokem, poprvé se svým programem přidá také Městská knihovna Antonína Marka Turnov.

Turnov, město na řece
1. října 2017 - 07:00

Festival konající se každoročně u příležitosti mezinárodního Dne architektury zdarma nabízí široké veřejnosti sérii originálních procházek, které se v letošním roce zaměří na hlavní téma voda. Ke Dni architektury se zapojí téměř 70 měst v České republice a na Slovensku, mezi kterými nechybí ani Turnov.

Organizátoři si pro vás připravili komentovanou procházku městem s názvem Turnov – město rozdělené/spojené řekou. Při procházce se zájemci společně vydají zmapovat fenomén řeky Jizery. Hovořit se bude o důležitost řeky, ale také i nebezpečích, které městu přináší. Začátek je naplánován na neděli 1. října 2017 od 14:00 hodin. Sraz bude na nově vzniklém nábřeží Jizery u křižovatky ulic Palackého a Na Lukách. Poté se skupina vydá s architektem Václavem Hájkem a jeho kolegy z turnovského regionu po stopách vodních technických a historických památek.


Od 30. září do 5. října si pro vás knihovna připravila nabídku knižních publikací o architektuře a urbanismu. V pondělí 2. října pořádá knihovna v dětském oddělení tvůrčí workshopy s názvem Architektura města Turnova očima dětí s cílem rozvoje prostorové představivosti, získání teoretických základních znalostí oboru architektury, týmové spolupráce a poznání města, ve kterém žijí formou hry a tvůrčí vynalézavosti. V úterý 3. října pak proběhne od 18:00 hodin pořad Večer Na Sboře s názvem Architektura města Turnova. Přednáška s Ing. arch. Vladimírem Kučerou, novým architektem města Turnova na téma Voda, lidé, města či jiné. Diskutovat se bude o architektuře z pohledu minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

(jv,libereckenovinky.cz,foto: A. Šupíková)