Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Do Bedřichova přijelo na noční závody 1.000 závodníků

Do Bedřichova přijelo na noční závody 1.000 závodníků

Letošní Night Light Marathon přilákal do Bedřichova bezmála 1.000 závodníků. První letošní závod podniku SkiTour se vydařil a účastníci si vychutnali nádhernou noční atmosféru Jizerských hor.

Night Light Marathon
7. ledna 2019 - 07:00

Po pátečním programu, kdy se jely dva závody volně, se zájemci mohli těšit v sobotu z ještě větší porce závodů. Přes ranní nepříznivé počasí se postupně podmínky vylepšily a nic nebránilo tomu, aby účastníci stihli dobře namazat užít si sobotní noční závody.

Po dětských závodech přišly na řadu tratě na 30, 17,5 a 10 kilometrů – všechny se jely klasickou technikou. Nejrychleji do cíle přijel Michael Weis, který zvládl jako jediný závod na 10 km pod půl hodiny. Z žen byla na nejkratší distanci nejrychlejší polská závodnice Kataryna Witek.

Nočního závodu v Bedřichově se zúčastnilo 400 běžců

Po druhém místě ze 30 km trati z předchozího dne se na nejvyšší pozici při klasice prodral Felix Wetterling. Mezi ženami kralovala Karolína Grohová s časem 54:02. Nejdelší trasu zajel nejrychleji podle očekávání Stanislav Řezáč, který protnul cílovou pásku za 1:19:56 od startu. Mezi ženami byla nejrychlejší favorizovaná Adéla Boudíková v čase 1:33:22.

Libereckénovinky.cz informoval Richard Valoušek.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:ski-tour.cz)