Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Dvě vykradené garáže v jedné ulici

Dvě vykradené garáže v jedné ulici

Během čtvrteční noci "operoval" v ulici Kostelní na Smržovce neznámý zloděj. Navštívil hned dvě garáže najednou.

Ilustrační foto
8. dubna 2018 - 07:00

Nemilé překvapení čekalo na dva majitele garáží u rodinných domů ve Smržovce. Během čtrteční noci v ulici Kostelní "operoval" neznámý zloděj.

V prvním případě po násilném překonání zámku vrat vnikl do garáže, ze které si následně odnesl svářecí soupravu CO2  včetně lahve, kdy majiteli garáže způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.

S tím, co našel v první garáži, se zřejmě zloděj nespokojil, a proto se rozhodl navštívit další garáž ve stejné ulici. I ve druhém případě násilím překonal zámek garážových vrat, avšak ve druhé garáži nebyl o moc úspěšnější. Tentokrát odešel s prázdnou a majiteli tak vznikla škoda pouze na poškozeném zámku ve výši 500 korun.

Oběma případy se již zabývají nyní policisté ze Smržovky, kteří již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Kriminalistický technik na obou místech zajistil několik stop, které  budou nyní kriminalisté vyhodnocovat.

Policie důrazně varuje seniory před "vnuky" podvodníky

"V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci i na samotnou veřejnost. Pokud si někdo z občanů všiml v dané ulici v inkriminovanou dobu tj. od 23:00 do 06:30 hodin  něčeho podezřelého, kontaktujte prosím policisty na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," vyzývá Policie ČR.

Pachateli v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Libereckého kraje.


(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)