Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Dvojice řádila v zahrádkářské kolonii na Českodubsku

Dvojice řádila v zahrádkářské kolonii na Českodubsku

Dva muži ve věku 24 a 28 let si chtěli přivydělat. Na svědomí mají čtyři zahradní chatky. V minulosti byli za krádeže již trestáni.

Ilustrační foto
6. srpna 2017 - 07:00

Libereckým kriminalistům se ve spolupráci s českodubskými policisty podařilo dopadnout dvojici pachatelů, kteří vykrádali zahradní chatky v samotném Českém Dubu. Než je policisté chytili, stihli během měsíce dubna a května vykrást celkem čtyři objekty. Ve všech případech navštívili zahradní chatky v zahrádkářské kolonii v ulici V Hoře.

Pachatelé ve věku 24 a 28 let, oba pocházející z Českodubska, dostali spontánní nápad, že si tímto lehce přivydělají nějakou tu korunu. V chatkách brali různé věci, od drobností, po cennější věci jako je elektrické nebo ruční nářadí, zahradní elektrické i ruční nářadí, ale také alkohol a potraviny nebo mycí prostředky, grilovací rošt nebo benzínoví čerpadlo.V jednom případě je zaujala i dětská kruhová houpačka a nepohrdli i travními semeny a sáčky různých zahradních semen a také sazenicemi. Jeden z majitelů dokonce přišel o meč a vojenský bajonet. 

Odcizené věci si muži nosili k blízkému lesu, kde si je následně ukryli pod rybářskou plachtou. Pro věci se později již však nevrátili. Širším ohledáním místa chatek, kde k vloupání došlo, skutečně policisté odcizené věci našli ukryté na okraji lesa a ty mohly být navráceny zpět jejich majitelům.


Krádežemi dvojice napáchala škody za bezmála 7 tisíc korun. Mladí muži nebyli žádní "nezkušenci". Oba dva se již v posledních třech letech před soudem za krádeže zpovídali.

Kriminalisté proti oběma mladíkům zahájili v těchto dnech trestní stíhání pro přečin krádeže a porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství, za které je nyní může soud s ohledem na jejich trestní minulost poslat až na tři roky do vězení.  Trestní stíhání obou obviněných probíhá nyní na svobodě.

Informaci přinesly webové stránky KŘP LIbereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)