Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Frýdlantskou nemocnici převezme Krajská nemocnice Liberec

Frýdlantskou nemocnici převezme Krajská nemocnice Liberec

Koncem dubna přestane platit Memorandum o spolupráci při zajištění zdravotních služeb v areálu frýdlantské nemocnice pro území Mikroregionu Frýdlantsko.

Nemocnice-ilustrační foto
17. dubna 2019 - 07:00

To počátkem listopadu minulého roku podepsali zástupci za Liberecký kraj, město Frýdlant, Krajskou nemocnici Liberec, a.s. a Nemocnici Frýdlant s.r.o.. Město Frýdlant nyní dopracovává poslední body k dodatku budoucí smlouvy. Krajská nemocnice Liberec je připravena zajistit péči ve výběžku. Převzetí stávající nemocnice ve výběžku regionu pod krajskou nemocnici konečně stabilizuje situaci ve zdravotní péči.

Memorandum o spolupráci končí příští týden,“ řekl hejtman Martin Půta. "Jsem rád, že se krajská nemocnice a společnost EUC a.s. dohodly na podmínkách převzetí Nemocnice Frýdlant, a to od 1. července 2019, protože zdravotnická péče o téměř 25.000 obyvatel Frýdlantského výběžku musí fungovat a je naše priorita,“ doplňuje Půta.

„Jako rada podpoříme koupi společnosti Nemocnice Frýdlant Krajskou nemocnicí Liberec a.s. v řádu 8,6 milionu korun,“ řekl náměstek pro zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.


Rada Libereckého kraje se na svém mimořádném jednání  seznámí s konečnou podobou smlouvy mezi EUC a.s., majitelem Nemocnice Frýdlant, a KNL a.s., kterou následně předloží příští týden krajskému zastupitelstvu.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)