Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty

Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty

Netradiční nápad se zrodil v informačním středisku Europe Direct Liberec, které funguje při Euroregionu Nisa.

Ilustrační foto
28. září 2020 - 07:00

Infocentrum hodlá propagovat turistické projekty financované z evropských peněz prostřednictvím dnes tolik moderního geocachingu.

V rámci on-line kampaně lidé nejprve vybrali 10 zajímavých turistických projektů v kraji financovaných z prostředků Evropské unie. V jejich blízkosti se poté ukryly geocachingové schránky. V každé z nich jsou uloženy informace o dalších devíti schránkách a přesné GPS souřadnice.

„Geocaching je oblíbený napříč věkovými kategoriemi. Síť schránek v celém regionu nyní obohatí další cíle, takže milovníci geocachingu už mohou plánovat další výpravy,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Projekt zpopularizuje nejzajímavější evropské projekty v oblasti turistického ruchu a kultury a památkové péče v Libereckém kraji nejen mezi turisty z regionu, ale z celé země, potažmo světa.“

V rámci hledání takzvaných kešek mohou jejich lovci navštívit cyklostezku z údolí Jizery do údolí Bobru, rozhlednu v Heřmanicích, turisticky atraktivní místa na Černé Studnici, pramen řeky Nisy, zachráněnou kapličku svatého Gotharda, bod Trojmezí, naučnou stezku Eldorádlo, rekreační a sportovní areál Obří sud Javorník, jítravský úsek Cyklostezky svaté Zdislavy, stezku pro pěší okolo přehrady Fojtka či zrekonstruovanou přístupovou cestu k horskému hotelu Ještěd.

Pro Libereckenovinky.cz Jan Mikulička, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)