Svátek má: Kamil

Regiony

Velikost textu:

Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná

Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná

Od 4. ledna 2021 byla kvůli demontáži ocelových věží zcela uzavřena Podhorská ulice v Jablonci nad Nisou. Podpůrný systém doposud držel tamní budovu Střední školy řemesel a služeb, ve které by letos mělo vyrůst další Centrum odborného vzdělávání Libereckého kraje.

Podhorská ulice
16. ledna 2021 - 07:00

Demoliční firma, Integra stavby a.s., již ocelové konstrukce odstranila a po následném úklidu bude možné projet celou ulicí bez omezení. Konkrétně od neděle 17. ledna ve večerních hodinách.

„Dobrou zprávou je, že se podařilo ocelové věže i přes nepřízeň počasí sundat ve velice krátkém čase. Smluvní termín byl s firmou stanoven do 24. ledna 2021, ale díky profesionálnímu přístupu společnosti se povedl termín zkrátit o jeden týden. Jsem rád, že mohou řidiči projet Podhorskou ulicí bez dalších omezení,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Z důvodu nepříznivého počasí a nutnosti zabezpečit zimní údržbu však Liberecký kraj apeluje na to, aby nenechávali řidiči svá vozidla v Podhorské ulici zaparkovaná. Komunikace již totiž bude od neděle 17. ledna sloužit svému původnímu účelu a nebude ji možné využívat k odstavení automobilů.Na své standardní trasy se po znovuotevření silnice vrací od pondělí 18. ledna také autobusy, a to konkrétně č. 102, 108 a 116 se zastávkami Podhorská a Podhorská – Vikýř. Náhradní zastávka v ulici 5. května u parčíku naproti základní škole je zrušená.

Liberecký kraj prozatím otevřel sedm Center odborného vzdělávání. To poslední, osmé, má vyrůst právě v jablonecké Podhorské ulici v budově Střední školy řemesel a služeb. Práce však zkomplikovala částečná havárie stropů na konci roku 2018. „Nyní již nic nebrání tomu, aby byl projekt zdárně dokončen. Mělo by se to stihnout do konce letošního roku,“ doplnil náměstek Miklík.      

Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Liberecký kraj.
 
(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)