Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Jak chránit měkké cíle vám prozradí seminář

Jak chránit měkké cíle vám prozradí seminář

Krajský úřad Libereckého kraje ve spolupráci s ministerstvem vnitra, policií a dalšími odborníky na bezpečnostní problematiku připravil sérii seminářů na téma ochrana měkkých cílů.

Ilustrační foto
8. září 2018 - 07:00

První seminář se uskuteční v pondělí 24. září na téma základy ochrany měkkých cílů. Za takzvané měkké cíle jsou považována místa s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům. Zejména po teroristických útocích začala problematika ochrany měkkých cílů nabývat na důležitosti. Proto začátkem roku ministerstvo vnitra podepsalo s kraji a obcemi memorandum o spolupráci v rámci sdílení informací bezpečnostních složek o podobných útocích.

Semináře objasní zájemcům, nejen to, co jsou měkké cíle, jaké jsou základní postupy při ochranně těchto specifických míst a jaká bezpečnostní opatření jsou účinná a nutná, ale také představí možnosti dotační politiky.


Semináře jsou určeny pro bezpečnostní manažery firem a představitele obcí, manažery prevence kriminality z měst a obcí, pro pracovníky policie, provozovatele a vedoucí pracovníky zařízení, kde se koncentruje veřejnost.

Pro účast na semináři, který se koná v pondělí 24. září v 09:00 hodin v multimediálním sále krajského úřadu je nutná registrace. Semináře jsou pro účastníky bezplatné. Libereckenovinky.cz informovala Andrea Fulková za Liberecký kraj.

(jv, Libereckenovinky.cz, foto: arch.pčr)