Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Jiráskovo divadlo Česká Lípa: Divadelní sezóna plná nových zážitků

Jiráskovo divadlo Česká Lípa: Divadelní sezóna plná nových zážitků

A je to tu! Dlouho očekávaná rekonstrukce divadla je u konce, a tak se konečně jeho brány otevřou veřejnosti. Nadupaná sezóna přinese divákům nejen výjimečná představení, ale i nové zážitky, které si budou pamatovat dlouho po závěrečném aplausu.

Sen noci Svatojanské
18. září 2023 - 07:00

Podzim se ponese ve veselém duchu, kdy se v divadle odehraje tradiční divadelní přehlídka Českolipský divadelní podzim, která představí to nejlepší z amatérské, ale

i profesionální scény. Dále se diváci mohou těšit na koncertní zábavnou show naplněnou největšími hity z českých i světových muzikálů v podání tří zpěváků a muzikálových herců Josefa Vágnera, Jana Kopečného a Petra Ryšavého v doprovodu živé kapely.

V následujících měsících, tedy od listopadu až do května se každý měsíc v divadle odehrají představení v rámci divadelního předplatného, o kterém jsme v minulosti informovali a jež se pro velký zájem vyprodalo. Návštěvníci, na které se nedostalo však nemusí smutnit, neboť všechna představení půjdou do doprodeje a bude tedy možné je zakoupit jednotlivě. V rámci předplatného si na své přijdou nejen milovníci klasické činohry, ale i fanoušci dramat, komedií, či hudebních počinů.

Kromě předplatného se diváci každý měsíc mohou těšit na divadelní představení se známými hereckými tvářemi. Začátkem nového roku připluje do divadla milostný příběh Scény z manželského života, ve kterém se představí Michaela Badinková a Michal Dlouhý. První jarní dny přinesou autorskou hru Hamleti s tématem hereckého života pražského divadla Na Zábrádlí. V této inscenaci diváci uvidí herecké legendy jako je Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Jana Plodková a další. Z klasické činohry se rovněž na jaře odehraje komedie Mlčeti zlato s Janem Čenským a Danou Morávkovou.

Jelikož nové divadlo nabízí spoustu možností budou mít divadelní příznivci na výběr i z dalších žánrů. „Do divadelní dramaturgie jsme chtěli zavést nejen divadelní představení, ale rovněž koncerty hudebníků slavných jmen jako je prosincový koncert Fešáků nebo únorové pěvecké vystoupení herce Národního divadla Igora Orozoviče. V jednání je také koncert Quarteta Františka Kopa, který v současné době spolupracuje s klavírním mistrem Petrem Maláskem, který by svůj um předvedl na nově zakoupeném klavíru značky Petrof. Do programu rovněž plánujeme zahrnout herecká i pěvecká představení místních umělců, živá čtení, vyprávění či cestopisné nebo historické přednášky. Využijeme, tak všechny prostory, které se v novém divadle nachází, tedy nejen velký sál, ale i prostor přísálí a přednáškový salonek.“ uvedla ředitelky Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.
 

Nezapomněli jsme ani na dětské publikum. „Pro děti a jejich rodiče plánujeme zavést pohádkové neděle, kdy se každý měsíc od 15:00 odehrají pohádky v podání různých divadel z celé České republiky. Součástí divadelního programu budou rovněž představení pro MŠ a ZŠ.“ Doplnila divadelní manažerka, Martina Hodinková.

Libereckénovinky.cz informovala Martina Hodinková, tisková mluvčí Jiráskovo divadlo.

 (rp,libereckenovinky.cz,foto:Jiraskovo divadlo)
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%