Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Již 18.muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

Již 18.muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

V pořadí již osmnáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v pátek 17.září od 19.00 hodin. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí, pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

Z plakátu k akci
7. září 2021 - 07:00

Vzhledem ke stále pokračující rekonstrukci oken a dveří hlavní budovy, která je nadále pro veřejnost po celý rok uzavřena, bude i letos pro návštěvníky připravena večerní prohlídka pouze ambitových prostor s Loretou, kde pokračuje výstava palných zbraní ze sbírky vlastivědného muzea. Loňská muzejní noc se proto tematicky nesla ve vojenském duchu, letos jsme se zaměřili na šermířská vystoupení v klášterní zahradě. Rádi bychom návštěvníkům nabídli také netradiční chodce na chůdách a velkolepou ohňovou show v amfiteátru muzea.                           Na hlavním pódiu zazní skladby skupiny Dixi DC, pro děti je připravena loutková pohádka Zvířátka a loupežníci a především pak šermířské duely a závěrečný turnaj o královnu v podání profesionální šermířské skupiny Merlet. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti ani tradiční pestré občerstvení ve venkovních prostorách.

S platnou vstupenkou z muzejní noci bude možno v těchto večerních hodinách navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska a prohlédnout si výstavu o Českolipském kachli. Čeká vás zde také promítání archeologických dokumentů a tvůrčí dílny pro děti.

V letošním roce bude součástí Muzejní noci také tradiční Výstava hub, která bude v prostorách galerie Chodba otevřena návštěvníkům do 23 hodin.

Muzejní noc finančně podpořilo město Česká Lípa.Libereckénovinky.cz informovala Vladimíra Procházková, Vlastivědné muzeu a galerie v České Lípě.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:VMaG CeskaLipa)