Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Kapka ke kapce a nová audiokniha je na světě

Kapka ke kapce a nová audiokniha je na světě

Herec Jan Přeučil s Jiřím Werichem Petráškem v minulých dnech dokončili nahrávání knihy „Kapka do žil“.

Jan Přeučil a Jiří Werich Petrášek ve studiu
6. září 2018 - 11:53
(Komerční sdělení)

Ta v tištěné podobě vyšla v ústeckém nakladatelství AOS Publishing už počátkem tohoto roku. Několikadenní natáčení proběhlo v ústeckém studiu Českého rozhlasu, který je mediálním partnerem projektu. Oba pánové si společnou práci pochvalovali.

Herec Jan Přeučil, kterého přizval ke spolupráci nakladatel Pavel Mészáros, oceňuje klidnou a profesionální atmosféru na půdě ústeckého studia a dodává: „Vyprávění Jiřího Wericha Petráška, který v knize osobitým způsobem mluví o svých životních peripetiích, je milé a přívětivé. Zajímavé je, že kniha vznikla z textů z většinou určených pro rozhlas. A já jsem musel knižní text opět vracet do mluveného slova. V regionálním studiu Českého rozhlasu v Ústí nad Labem jsme k tomu měli výborné podmínky,“ uvedl.

Werich ve své knize glosuje situace a události všedního dne. Na texty, jichž většinu před časem odvysílal v rozhlase, obdržel spoustu kladných reakcí od posluchačů. Werichův syn uvedl, že on sám osobně má nejradši tu, jak s dědou hledali Ježíška. Připomíná mu chvíle bezstarostného dětství. A nechybí ani zážitek setkání s tátou.


Přebal audioknihy

Kniha se bude křtít ve středu 12. září v pražské kavárně U sv. Ludmily na Vinohradech za účasti celé řady zajímavých hostů. Samozřejmě nebude chybět autor, nakladatel, Jan Přeučil s Evou Hruškovou, dr. Jan Cimický, zpěvačka Kamila Hübsch a další. A křest to bude tak trochu netradiční, což už znají diváci, kteří někdy viděli pořad „HOVORY W“, s nímž autor společně s nakladatelem a pianistou Karlem Štolbou jezdí po vlastech českých. Nedílnou součástí křtu je totiž produkt, který se objevuje ve filmu V+W „Hej Rup!“.

(red,fr, prvnizpravy.cz,foto:fr)