Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří fungování organizací v sociálních službách třiceti miliony

Kraj podpoří fungování organizací v sociálních službách třiceti miliony

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila dotace v celkové výši 30.000.000 korun neziskovým organizacím, které poskytují sociální služby na území Libereckého kraje a jsou součástí Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje.

Ilustrační foto
20. listopadu 2021 - 07:00

Peníze z krajského rozpočtu pomohou celkem sto šesti organizacím zajistit jejich fungování v období od ledna do června roku 2022.

„Kraj každoročně na financování organizací sociálních služeb, zejména v prvních měsících nového roku, přispívá nemalé částky. Zpočátku jsme z rozpočtu uvolňovali pět milionů korun, loni a letos už to bylo dvakrát tolik, tedy deset milionů a v příštím roce se částka zvýší trojnásobně. Tyto organizace mají většinou koncem roku vyčerpaný státní příspěvek na fungování a Liberecký kraj jim touto cestou už řadu let pomáhá zachovat kvalitu poskytovaných služeb i činnost v první části nového roku, než opět obdrží finanční podporu od státu,“ vysvětlil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí a podotýká: „Bohužel stále není státem nastavený takový způsob financování, který by neziskové organizace každoročně nepřiváděl do nejistoty ohledně jejich financování a existence.“Liberecký kraj na základě dotačního řízení obdržel celkem 107 žádostí v celkové výši 43.813.095 Kč. Kvůli nedostatkům byla vyřazena jedna žádost a podpořeno jich tak je 106. Rozděleno bude mezi ně již zmíněných 30 milionů korun. Podpořeny jsou organizace působící napříč Libereckým krajem.  

(rp,libereckenovinky.cz,foto:arch.)