Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří ze svého dotačního fondu řadu oblastí

Kraj podpoří ze svého dotačního fondu řadu oblastí

Rada kraje na svém jednání v úterý 7. února schválila vyhlášení a podmínky dalších programů z Dotačního fondu Libereckého kraje.

Ilustrační foto
15.únor 2017 - 09:00
Tentokrát například programy na podporu činností mateřských center, obnovu venkova, programy z oblasti školství, mládeže a sportu, životního prostředí a zemědělství, zdravotnictví nebo dopravy. Některé programy jsou vyhlášeny zcela poprvé. Definitivně je musí schválit krajské zastupitelstvo. Prostředky v dotačním fondu od roku 2013 rostou, letos si mezi sebou žadatelé rozdělí přes 129 mil. Kč.

„Zdroje v dotačním fondu se každoročně navyšují o zůstatek z předchozího roku. Neznamená to ale, že by se prostředky zcela nevyčerpaly. Jedná se třeba o peníze projektů, které se realizují v následujícím roce. Letos máme v dotačním fondu přes 129 mil. Kč. Částka 100 mil. Kč je podle koaličního prohlášení a 29,6 mil. Kč je právě zůstatkem roku 2016,“ Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Správci jednotlivých oblastí podpory a programů Dotačního fondu Libereckého kraje jsou věcně příslušné odbory krajského úřadu.

„Přehled všech možností finanční podpory od Libereckého kraje, nejedná se tedy pouze o podporu v rámci dotačního fondu, připravujeme na nových webových stránkách. Spuštěny by měly být příští týden a oproti původnímu vyhledávání se nyní žadatelé jednoduchým způsobem z hlavní strany webu dostanou na přehlednou stránku, kde krok po kroku vyplní žádost o dotaci přímo z oblasti, na kterou jeho projekt zaměřen,“ dodává Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Dědková, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:liberec)